12 Şirket, Hazinelerde Ethereum’da 700 Milyon Dolara Yakın Tutuyor – Altcoins Bitcoin Haberleri

0


Geçen yıl süresince, bitcoin hazineleri yada bitcoin’i bilançolarına koyan kamu firmaları hakkında oldukça fazla münakaşa oldu. Bununla beraber, piyasa değerlemesine gore önde gelen kripto varlığı, hazineler tarafınca tutulan tek dijital para birimi değildir. Ethereum, birçok firmanın rezervlerinde ikinci önde gelen kriptoyu elinde tuttuğu bilinmiş olduğu için önde gelen bir gömü varlığı haline geldi.

Ethereum Hazineleri Büyüdü

Bitcoin hazineleri listesine gore, borsada işlem gören fonlar, ülkeler, kamu şirketleri ve hususi firmalar, ortalama 66 milyar dolar değerinde 1.559.047 bitcoine (BTC) haiz. Bitcoin bu varlıklar tarafınca saklanırken, ethereum (ETH), kripto varlığının geleceğine inanan fonlar ve firmalar tarafınca da tutuluyor. Mesela, rapor edildi Perşembe günü fon yöneticisi Three Arrows Capital’in 31.345 ether satın aldığını söylemiş oldu. Aynı gün, Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu, Bloomberg’e kripto yatırımları mevzusunda yükselişe devam ettiğini söylemiş oldu.

12 Şirket, Hazinelerde Ethereum'da 700 Milyon Dolara Yakın Tutuyor
Cryptotreasuries.org’da barındırılan listeye gore ethereum (ETH) sahibi ilk on şirket. Listeye gore, 12 değişik varlıkta tutulan 212.875 ether var.

Cryptotreasuries.org web portalı, ethereum sahibi 12 değişik fon ve şirkete bağlı verileri gösterir. Veriler şu anda varlıkların 700 milyon dolara yakın 212.875 ethere haiz bulunduğunu söylüyor. Cryptotreasuries.org, firmanın yazı yazarken 98.892 ether tuttuğunu belirttiğinden, bu listedeki en büyük tutucu Galaxy Digital Holdings. Bu, Galaxy Digital Holdings’in 12 varlık genelinde 212.875 etherin %46.45’ine komuta etmiş olduğu anlamına gelir.

Listedeki ikinci en büyük sahibi 43.512 ether ile Ether Capital Corporation. Ether Capital Corporation’ın zulası, cryptotreasuries.org’da kaydedilen toplamın %20.44’üdür. Ethereum hazineleri listesindeki öteki mühim sahipleri içinde Coinbase Global (31.787 eter), Meitu (15.000 eter) ve Hive Blockchain (13.331 eter) içeriyor. Ek olarak ettreasuries.pory.app’de barındırılan ve bir takım değişik sahibin listelendiği başka bir ethereum gömü sıralaması daha var.

Mesela, web portalı M31 Capital, Gerber Kawasaki Investment Management, Arca Labs, Heat Capital ve FD7 Ventures benzer biçimde birçok varlığı “açıklanmayan” ethereum miktarlarıyla not ediyor. Bu hususi ether hazineleri sıralaması güncel değil ve kriptotreasuries.org’da barındırılan listeye kıyasla bazı kaynaklar şüpheli. Bununla beraber, ettreasuries.pory.app’de barındırılan sıralama, her ikisi de on binlerce ether tutan Three Arrows Capital ve Grayscale Ethereum Trust benzer biçimde firmalardan bahsetmektedir.

Bu hikayedeki etiketler

Arca Labs, Bitcoin (BTC), bitcoin hazineleri sıralaması, madeni para tabanı global, ether, Ether Capital Corporation, Ethereum, Ethereum (ETH), Ethereum Hazineleri, Ethereum Hazineleri Sıralaması, ettreasuries.pory.app, FD7 Ventures, Galaxy Digital Holdings, gri tonlamalı ethereum itimat, Heat Capital, Hive Blockchain, M31 Capital, Meitu, Su Zhu, Three Arrows Capital

Hazinelerde milyonlarca dolar değerinde ethereum depolayan şirketlerin sıralaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Sorumlusu ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.000’den fazla yazı yazdı.
Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası