138 bin Bitcoin (BTC) girdi

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e olan Bitcoin (BTC) girişleri üstün dereceli seviyeye ulaştı. Bu girişler, 2018 yılındaki ayı piyasasında meydana gelen girişleri anımsattı.

Zincir üstü çözümleme platformu CryptoQuant’tan alınan verilere gore, 18 Kasım’da 60 bin BTC’lik büyük bir dilimin Binance’in cüzdanına girdi. 

Borsaya olan girişler 2018’den bu yana zirvede

FTX’te meydana gelen çöküş ve iflasın, BTC’yi etkileyeceği korkusu devam ediyor. Şimdi ise Binance’ten gelen en yeni zincir üstü verileri, gerilmiş olan piyasalara ek bir katalizatör sağlıyor. Borsa, ek olarak tarihindeki en büyük günlük girişi görmüş oldu.

18 Kasım hemen hemen bitmemişken CryptoQuant’tan gelen kısmi veriler halihazırdaki girişleri günlük 138 bin BTC olarak belirliyor.

Binance BTC girişleri tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Yalnızca Binance’da değil tüm büyük borsalarda olan hesap çıkşlarını göz önüne alarak mevduatı değerlendirildiğinde, girişler hala 30 Kasım 2018’den beri en yüksek seviyesinde. İki hafta sonrasında BTC/USD çifti yüzde 40 düşerek 3,100 dolar seviyesine geriledi.

 

Bununla beraber Binance’e olan girişler FTX’te yaşanmış olan çöküşün öncesinden daha çok olduğu bildiriliyor. Bu girişler 6 Kasım’da 513 bin iken, şu anda 573 bini bulmuş durumda.  

Binance BTC biriki tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Ne var ki, bu durum dikkatlerden kaçmadı. Bir yorumcu 59 binden fazlasının Binance’in Bitcoin BEP2 (BTCB) token’ında sabitlendiğini belirtti. 

BTCB, Binance Chain’de Bitcoin destekli bir token’dır. Bu token, hepimiz tarafıdan malum bir biriki cüzdanıdır. Cüzdanda ise haberin tercüme gösterim saati itibarıyla 68.200 tane BTC bulunuyor. BTCB’de 18 Kasım tarihinde de 127.351 BTC çıkışa gerçekleşti. 

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya gore, rezervin azalmasıyla beraber BTCB piyasa tutarındaki düşüş, gerçek satışın başladığını gösteriyor. 

Ju, bir Twitter gönderi dizisinde satış baskısı söylediği şeyin arkasındaki teoriyi şu şekilde deklare etti: 

“Gerekçe: Eğer Changpeng Zhao olsaydınız, niçin Bitcoin’leri Binance Chain’e sabitlerdiniz? Amacınız, BNB Chain’deki projeleri desteklemektir. Binance’den hiçbir açıklamanın gelmemesi bu paranın müşterinin ya da yatırımcının parası olduğu anlamına gelir. Bu yüzden, bu eylemin büyük olasılıkla acil durumda olan müşterilerden kaynaklandığını düşünüyorum.” 

Bitcoin BEP2 (BTCB) biriki adres işlemlerinin özeti (ekran görüntüsü). Kaynak: BTC.com

Borsaların haftalık harareti

Öte taraftan görüşler, mevzuyla ilgili olarak uyumlu olmaktan uzaktı. Kimileri ise büyük girişlerin basitçe dahili tekrardan yapılanma bulunduğunu ve bunun daha çok yan tesiri olamayacağını savundu. 

İlginizi çekebilir: Bitcoin 13.500 dolara düşebilir 

Kripto muhabiri Colin Wu, bir Twitter gönderisinde “Binance bugün, 127.351 Bitcoin girişi ve neredeyse 50 bin Bitcoin çıkışına şahitlik etti. Zincir üstü verileri, bu giriş ve çıkışların dahili cüzdanlar tarafınca oluşturulduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı. 

Çözümleme platformu Nansen’de uygulaman olan Andrew T, Binance’e olan girişleri hakkında ‘tweet’ dizisi paylaştı ve “Jump hakkında söylentilere anlam veremiyorum” ifadelerini kullandı. 

“Son yedi günde bir ekip büyük çıkışlar oldu, sadece başka yerlerden de girişler oldu. Fiyatı düşürmek için Binance’e geçiyorlar, bu doğru görünmüyor.” 

Bitcoin net akış tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Cointelegraph’ın da bildirdiği suretiyle, borsa müşterileri FTX’te yaşanmış olan çöküşün arkasından 3 milyar dolar nakit çıkışı gerçekleştirmiş oldu. 

Bu haberde paylaşılan tüm görüşler ve ifadeler, yalnızca yazara aittir ve ‘Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder; bundan dolayı yatırım sonucu verirken kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası