3AC’nin iflas süreci kurucuların bulunamaması nedeniyle çıkmaza girdi

ABD Cenup New York Bölge İflas Mahkemesi’nde 2 Aralık’ta düzenlenen sanal duruşmada Yargıç Martin Glenn’in verdiği karara bakılırsa, Three Arrows Capital’ı (3AC) tasfiye edenler iflas eden kripto risk fonunun kurucularına Twitter kanalıyla mahkeme celbi gönderebilecek.

Tasfiye memurlarını temsil eden avukatlar, risk fonunun kurucuları Zhu Su ve Kyle Davies’in geçtiğimiz aylarda tasfiye memurlarıyla iletişime geçmeyi devamlı olarak reddettiğini deklare etti. Duruşmada “Tasfiyeciler ve kurucular içinde bir kontakt protokolüne karar kılındı fakat tatminkar bir iş birliği yapılamadı” diye belirtidi.

Tasfiye memurları, şirket kurucularının yabancı ülkelerden gelen mahkeme emirlerini uygulamanın zor olduğu Endonezya ve Birleşik Arap Emirleri’nde ikamet ettiklerini öne sürdü.

Kurucular ek olarak Singapurlu avukatları kanalıyla hizmet kabul etmeyi de reddetti. Dolayısıyla tasfiye memurları, Su ve Davies’i mahkemeye çağırmak için alternatif yollar aramata başladı.

Yargıç Glenn, kurucuların vatandaşlığı ve mevcut konumları mevzusunda bazı sorular yöneltti. Glenn, Twitter benzer biçimde alternatif hizmetler kanalıyla makkeme celbi gönderme yetkisinin ise sadece “uygulanabilir bir komut” olması halinde verilebileceğini altını çizdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası