Aave belirli kredi piyasalarını geçici olarak dondurdu

Merkeziyetsizlik likidite protokolü Aave, piyasa manipülasyonu girişimiyle sonuçlanabilecek dalgalanma risklerini önlemek için 17 token’ın kredi piyasalarını geçici olarak askıya aldı.

Söz mevzusu kredi piyasaları, Aave yönetişim üyelerinin dalgalanması yüksek ve likiditesi düşük varlıkları geçici olarak dondurma yönünde oy vermesinden derhal sonrasında donduruldu. Kredi piyasaları durdurulan varlıkları içinde Yearn.finance (YFI), Curve Finance (CRV), 0x (ZRX), Decentraland (MANA), 1inch (1INCH), Basic Attention Token (BAT), Enjin (ENJ), Ampleforth (AMPL), DeFi Pulse Index (DPI), RENFIL, Maker (MKR) ve xSUSHI bulunuyor.

Protokol, bunların haricinde şu stablecoin’leri de askıya aldı: sUSD, Pax Dollar (USDP), Liquidity USD (LUSD), Gemini Dollar (GUSD) ve RAI. Dondurulma işleminin peşinden kullanıcılar, bu varlık cinsinden kredi alamayacak yada protokole bu varlıkları yatıramayacaklar.

Teklif ile Aave v2 için riskin azaltılması ve v3’e nihai geçişe teşvik edilmesi amaçlanıyor. Teklifte ek olarak topluluk üyelerinin risk toleransının şu anda daha düşük olduğu açıklandı. Teklifin yazarları, piyasaları listelemeden kaldırmanın yada tekrardan listelemenin seçilebileceği bir sonraki adımın likidite ve kullanım düzeyine dayalı olacağını deklare etti.

Yönetişim teklifi, CRV’e USD Coin (USDC) teminatı kullanılarak düzenlenen ve başarısız olan 60 milyon dolarlık hücum girişimi sonrası sunuldu. Hücum girişimi, merkeziyetsiz protokolün likidite seviyelerinin değişik hesaplanması sebebiyle başarısız oldu. Gene de projeye katkıda bulunanlar, benzer girişimlerin tekrar tekrarlanmasını önlemek istiyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası