AAX kullanıcıları Nijerya’daki ofise baskın düzenledi: Çalışanlara saldırıldı!

AAX’in (Atom Asset Exchange) Nijerya’daki kullanıcıları, kısa bir süre ilkin popüler kripto para borsasının Lagos’daki ofisine baskın düzenledi ve çalışanlara hücum etti. Öfkeli kalabalık, 12 Kasım’da para çekme işlemlerini durduran borsanın bu uygulamayı kaldırmasını talep etti. Olayın tam olarak ne vakit meydana geldiği açıklanmadı. Fakat Nijerya Blokzincir Teknoloji Derneği Paydaşları (SIBAN), meydana getirilen saldırıyı doğruladı.  

SIBAN ek olarak, kullanıcılara borsa çalışanlarını mağdur etmeye son vermeleri için çağrıda bulunmuş oldu. Çağrıda, borsanın Nijerya’daki çalışanları ve yetkililerinin de kullanıcılar ve yatırımcılarla aynı durumda olduğu açıklandı. Bununla beraber, Hong Kong merkezli AAX’in üst düzey yöneticilerinin Nijerya’daki çalışanlarla iletişime geçmeyi durdurduğu dile getirildi.  

Öte taraftan SIBAN; AAX kurucularına da borsanın kullanıcılara karşı yükümlülüklerini hatırlattı. Bildiride, AAX ve Nijerya’daki çalışanlarının kullanıcı itimatını tekrardan kazanabilmek için atabileceği adımlara yönelik önerilerde de bulunulmuş oldu. 

AAX yöneticisi Ben Caselin de görevinden ayrıldı 

Paylaşılan öteki bilgilere nazaran; AAX, 12 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurduktan sonrasında 18 Kasım tarihinde bir Twitter paylaşımında bulunmuş oldu. Bu paylaşımda birçok yeni gelişme bulunduğunu belirten borsa, kendisine yöneltilen soruları yanıtlamak için birazcık daha zamana ihtiyacı olduğuna işaret etti. Popüler kripto para borsası ek olarak, resmi duyuru kanalları vasıtasıyla açıklamalar hayata geçirmeye devam edeceğini dile getirdi. Fakat o tarihten bu yana, borsadan hala resmi bir izahat gelmedi.  

Bu gelişimleri takiben, AAX’in Başkan Yardımcısı Ben Caselin de şirketteki görevinden ayrıldığını deklare etti. Caselin, mevzuyla ilgili olarak “Marka artık yok, itimat kırıldı” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar da borsanın faaliyetlerine devam edemeyeceğine yönelik iddiaları güçlendirdi.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası