AB Konseyi MiCA metnini onayladı

Avrupa Konseyi ile bir komite temsilcileri, Avrupa Birliği’ndeki dijital varlıkları, Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) çerçevesi vesilesiyle düzenlemeye devam etti ve nihai metni de oylama için parlamentoya gönderdi.
5 Ekim tarihinde paylaşılan bir informasyon notuna gore, Avrupa Konseyi Sürekli Temsilciler Komitesi MiCA metnini onayladı ve Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi başkanına gönderdi. Sürekli Temsilciler Komitesi başkanı Edita Hrdá, Avrupa Parlamentosu ilk okumada metni kabul ederse kripto para çerçevesi önerisinin yürürlüğe gireceğini doğruladı.
İlk olarak Eylül 2020’de Avrupa Komisyonu’na sunulan MiCA önerisi, Avrupa Birliği üye ülkeleri içinde kripto para birimleri için tutarlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmayı amaçlıyor. Meclis komisyonu metni onaylarsa, politikaların 2024’ten itibaren yürürlüğe girme ihtimali bulunuyor. Komisyonun bir sonraki toplantısı ise 10 Ekim’de yapılacak.
Son MiCA metninde, “Avrupa Birliği’nin finansal hizmetler mevzuatının, dijital çağa uygun olması ve yenilikçi teknolojilerin kullanılması da dahil olmak suretiyle, insanoğlu için çalışan geleceğe hazır bir ekonomiye katkıda bulunmasını sağlamak oldukça mühim. Kripto varlıklar için genel geçer bir çerçevenin olmaması, kullananların bu varlıklara olan itimat eksikliğine yol açabilir ve bu durum da söz mevzusu varlıklarda bir piyasanın gelişmesini mühim seviyede engelleyebilir.””

Update on MiCA: The text was approved today in the Council of the EU and is now public!Next steps:
-ECON vote in the EP on Oct 10
-lawyer/linguist checks
-plenary vote in the EP
-publication in the official journal of the EUMiCA text: https://t.co/7Er0dDJwxX— Patrick Hansen (@paddi_hansen) October 5, 2022

İlginizi Çekebilir: Avrupa Parlamentosu üyeleri kripto ve blokzinciri vergi politikaları lehinde oy kullandı
AB Parlamentosu, Komisyon ve Konsey içindeki siyaset yapıcıları, MiCA’nın tanıtılmasından beri 27 üye devleti genelinde kripto düzenlemelerini uyumlu hale getirmenin etkilerini araştırdı, ek olarak iş ispatı madenciliği ve stablecoin’ler mevzusundaki tartışmalar sebebiyle de ilerleme sürecinde aksaklıklar meydana geldi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise eylül ayındaki Binance Blockchain Haftası’nda, düzenlemenin dünya genelinde bir düzenleyici standart haline geleceğini söylemiş oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası