ABD Emtia Dairesi, kripto içeren risk kurallarını değiştirebilir

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC).risk yönetimi ile ilgili kuralların gözden geçirilmesini önermektedir.

CFTC, Perşembe günü ABD Emtia İdaresi’nin risk yönetimi programındaki olası değişiklikler hakkında yorum istemek için bir teklif yayınladı. Komisyon Üyesi Christy Goldsmith Romero, değişikliklerin firmaların kripto para birimlerinin oynaklığına ve müşterilerin dijital varlıklarını elde tutma risklerine hazırlanmasında ısrar etmesi gerektiğini söyledi. Romero yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Dijital varlıklar, yapay zeka ve bulut hizmetleri gibi teknolojiler de önemli riskler oluşturabilecek alanlar olarak ortaya çıktı. Oluşturdukları risklerle birlikte bu teknolojik ilerlemeler, komisyonun, risk yönetimi gerekliliklerimiz de dahil olmak üzere düzenleyici gözetimimizi yeniden gözden geçirmesini gerektiriyor. Dijital varlıkların bankalar ve aracı kurumlarla entegrasyonu ve ortaya çıkabilecek riskler gelişmeye devam edebilir.

Ayrıca, endüstrinin kripto para saklama uygulamalarıyla ilgili devam eden sorunlara işaret ederek, “temsilciler, müşteri mülkünü, bilinmeyen ve benzersiz riskler oluşturabilecek sabit paralar veya diğer dijital varlıklar biçiminde tutmayı keşfedebilir” dedi.

CFTC, resmi bir kural önerisinin ve ardından son versiyonun oylanmasının takip etmesi gereken bir kural koyma sürecinin ön aşaması olan Önerilen Kural Koyma Ön Bildirimi hakkında 60 gün boyunca kamuoyunun yorumlarını alacaktır.

ABD borç tavanı ve kripto para birimi ihracı

Temsilciler Meclisiçarşamba günü borç tavanını yükseltecek yasa tasarısının kabul edilmesi, Amerika Birleşik Devletleri.

Temsilciler Meclisi’ndeki son oylama, 149 Cumhuriyetçi ve 165 Demokrat’ın tasarıyı desteklemesiyle 117’ye karşı 314 oldu.

Tasarının kabul edilmesinden sonraki bir zafer turunda McCarthy, Meclis Cumhuriyetçi konferansındaki bölünmelerle ilgili endişelerini küçümsedi ve Biden ile müzakerelerinde verdiği politika tavizlerini kutladı.

Analistler, ABD hükümetinin borç tavanını yükseltmek için harekete geçtiğini söyledi. ElektrikliParasal sıkılaştırmayı daha fazla askıya almak için zorlayıcı nedenler olmadığına inanıyor. Bu nedenle, birçok kişi Fed’in Haziran ayındaki bir sonraki FOMC toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan artırmasını bekliyor.

Bu durumla birlikte BTC yüzde 2.60 değer kaybetti ve genel kripto para piyasası düşüşe geçti.

İlginizi çekebilir: OpenAI, yapay zekanın hata yapmasını engellemek istiyor

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası