ABD enflasyonu sonrasında piyasanın Fed'den beklentisi değişti

ABD enflasyonu sonrasında piyasanın Fed’den beklentisi değişti – Ekonomi Haberleri

ABD enflasyonu sonrasında piyasanın Fed'den beklentisi değişti

ABD’de enflasyon Temmuz ayında bir önceki aya göre sabit kalarak ve yıllıkta 8,5’e geriledi. Haziran ayında yüzde 9,1’e çıkan enflasyon için aylık yüzde 0,2 ve yıllık yüzde 8,7 artış beklentileri yanıldı. Piyasa enflasyon sonrası olumlu tepkiler verirken gözler Fed’in 20-21 Eylül tarihinde gerçekleşecek Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına çevrildi.

Fed’in Eylül toplantısında üst üste üçüncü kez 75 baz puanlık faiz artırımına gideceğini fiyatlayan piyasa, beklentinin altında kalan TÜFE artış oranları sonrasında fikrini değiştirdi. SWAP’larda 50 baz puanlık bir faiz artırımı beklentisini satın almaya başladı.

Son dakika! Merakla bekleniyordu... ABD Temmuz enflasyonu 8,5 oldu Son dakika! Merakla bekleniyordu... ABD Temmuz enflasyonu 8,5 oldu

Son dakika! Merakla bekleniyordu… ABD Temmuz enflasyonu 8,5 oldu

CME FedWatch’a göre 50 baz puan faiz artırımına ihtimal verenlerin oranı dünkü yüzde 32 seviyesinden yüzde 61,5’e yükseldi.

75 baz puan artırım olasılığı ise yüzde 68,0’dan yüzde 38,5’e indi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası