ABD, kripto ağırlık merkezini Hong Kong’a itecek

Paris merkezli şirket kripto pazar veri sağlayıcısı kaikoCEO’su Ambre Soubiran

Amerika Birleşik Devletleri uzun süredir kripto para birimi endüstrisinin ön saflarında yer alıyor. Bununla birlikte, hükümetin düzenleme yaklaşımını uygulama için benimsediği görülüyor ve bazı büyük şirketlerin, geliştiricilerin ve yatırımcıların yakında daha dostane ortamlarda çalışmak için başka yerlere akın edeceğine dair artan bir his var.

1 Nisan’da Wall Street Journal’a konuşan Soubiran, ABD’de kripto para birimlerine yönelik son baskının farkında olmadan Hong Kong’un büyük bir kripto merkezi olma hedefine yardımcı olacağını öne sürdü:

“ABD’nin bu günlerde kripto para birimleri konusunda her zamankinden daha sert olması ve Hong Kong’un daha yumuşak düzenlemeler yapmasıyla, kripto para ticareti ve yatırımının ağırlık merkezini açıkça Hong Kong’a kaydıracak.”

“Müşterilerimizin olduğu yerde olmak istiyoruz” diye ekledi.

ABD hükümeti, Kasım 2022’de FTX’in çöküşünden bu yana kripto para birimlerine karşı giderek daha agresif hale geldi ve hatta Senatör Elizabeth Warren bile yakın zamanda bir “kripto karşıtı ordu” kurduğunu söyledi. Hong Kong ters yönde ilerliyor.

Hong Kong bir kripto merkezi olabilir mi?

Ocak ayında Hong Kong hükümeti, üst düzey kripto ve fintech firmalarını desteklemek için aşamalı düzenleme getirerek 2023 yılına kadar bir kripto merkezi olma planlarını özetledi.

Düzenleme henüz tam olarak açıklığa kavuşturulmamış olsa da, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), 20 Şubat’ta inovasyonu engellemeden tüketicilere koruma sağlamayı amaçlayan bir kripto lisanslama rejimi önerdi.

Hong Kong Mali Hizmetler Bakanı ve Hazine Bakanı Christian Hu’nun 20 Mart’ta yaptığı bir konuşmaya göre, şimdiye kadar sanal varlıklarla ilgili 80’den fazla şirket burada mağaza açmaya ilgi gösterdi.

Ayrıca 23 kripto para şirketinin özellikle “kendi varlıklarını kurmayı planladıklarını” söylediğini kaydetti.

Çin’in Özel İdari Bölgesi’nden gelen olumluluğa ek olarak Bloomberg, 28 Mart’ta Hong Kong Para Otoritesi ve SFA’nın kripto para şirketlerinin yerel bankacılık ortaklıkları kurmasına yardımcı olmak için 28 Nisan’da ortak bir toplantı düzenleyeceğini bildirdi.

Shanghai Pudong Development Bank, Bank of Communications ve Bank of China gibi Çinli bankaların Hong Kong kripto firmalarına bankacılık hizmetleri sunmaya başladıkları veya kripto firmalarıyla görüşmelerde bulundukları bildiriliyor.

Soubiran ayrıca Mart ortasında Kaiko’nun Asya-Pasifik biriminin genel merkezini Singapur’dan Hong Kong’a taşımayı düşündüğünü duyurdu.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda “Gördüğümüz şey, Hong Kong’un düzenleyici çerçevesinde daha fazla netlik için açık bir destek. Hong Kong’un bölgedeki çekiciliğinin arttığını gördükçe, ilerliyoruz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası