ABD Milletvekilleri Cryptocurrency’in Çevresel Etkilerinin Daha Fazla Gözetimi İçin Çağrıda Bulunuyor – Bitcoin Haberleri

0


Yirmi üç ABD’li milletvekili, ABD Çevre Koruma Ajansı’nı (EPA) kripto para biriminin çevresel etkilerinin nezaretini artırmaya çağırdı. “EPA’nın ‘İş Kanıtı’ madencilik tesislerinin çevre yasalarına uygunluğunu değerlendirmesini talep ediyoruz” dediler.

Milletvekilleri Bitcoin Madencilik Endüstrisinin Daha Fazla Nezaretini İstiyor

ABD Temsilcisi Jared Huffman (D-CA) ve öteki 22 Kurultay üyesi, Çarşamba günü Çevre Koruma Ajansı (EPA) Yöneticisi Michael Regan’a kripto para madenciliği operasyonları hakkında ortak bir mektup gönderdi.

Kaliforniya’dan gelen kurultay üyesi, ABD Birleşik Devletleri Su, Okyanuslar ve Yaban Yaşamı ile ilgili Organik Kaynaklar Alt Komitesi’nin başkanıdır. Ek olarak İklim Krizi üstüne Meclis Seçim Komitesi üyesidir.

Mektubun “kripto para biriminin çevresel etkilerinin daha çok denetlenmesi” çağrısında bulunuyor, Temsilci Huffman’ın ofisi Perşembe günü duyurdu. Milletvekilleri mektuplarında şunları söyledi:

Ülke genelindeki kripto para birimi tesislerinin toplulukları kirlettiğine ve sera gazı emisyonlarına büyük seviyede katkıda bulunduğuna dair raporlarla ilgili ciddi endişelerimiz var.

Öteki iddiaların yanı sıra, milletvekilleri, İş Kanıtı (PoW) madenciliğinin “mühim sera gazı emisyonlarına” katkıda bulunduğunu ve “ağın güvenliğini sağlamak için ihtiyaç duyulan son aşama uzmanlaşmış ve kısa ömürlü data işlem donanımı sebebiyle büyük elektronik atık problemlerine yol açtığını” iddia etti. ” “Endüstrinin bu israftan görevli tutulması ve onu yaratmaktan caydırılması icap ettiğini” vurguladılar.

Kurultay üyeleri ek olarak, “‘Stake Kanıtı’ (PoS) benzer biçimde daha azca enerji yoğun kripto para madenciliği teknolojilerinin mevcut olduğuna dikkat çekti.

Milletvekilleri, kripto para madenciliği tesislerinin etrafındaki toplulukların “mühim gürültü kirliliği bildirdiğini” belirterek, “EPA’nın bu yetkileri, ABD genelinde bu kripto para birimi tesisleri tarafınca kesintiye uğrayan toplulukları yeterince korumak için kullanımı eleştiri derecede mühim” dedi. Şu sonuca vardılar:

EPA’nın ‘İş Kanıtı’ madencilik tesislerinin Temiz Hava Yasası ve Temiz Su Yasası benzer biçimde çevresel yasalara uygunluğunu değerlendirmesini ve izinleri gözden geçirirken topluluklarla ilişki kurmasını talep ediyoruz.

Milletvekilleri, “Ek olarak, EPA’nın bu mevcut PoW tesislerinin topluluklara niçin olduğu herhangi bir ziyanı araştırmasını ve ele almasını istiyoruz” dedi.

Bitcoin’in çevresel etkilerine ilişkin iddiaların bir çok çürütüldü. Mesela Ark Invest, bitcoin madenciliğinin çevre için net pozitif yönde bulunduğunu ve kripto para biriminin enerji tüketimiyle ilgili endişelerin yanlış yönlendirildiğini birkaç kez deklare etti. Ek olarak, Galaxy Digital geçen yıl Mayıs ayında bankacılık sisteminin bitcoin’den mühim seviyede daha çok enerji kullandığını gösteren bir rapor yayınladı.

Ocak ayında Coinshares, bitcoin’in madencilik altyapısının bugün dünya karbondioksit üretiminin %0,08’ini oluşturduğunu gösteren bir rapor yayınladı. Şirket ek olarak “Enerji kullanımının Bitcoin para sisteminin tartışmalı ve fazlaca yanlış anlaşılan bir işlevi bulunduğunu” belirtti.

Bu ayın başlarında meşhur yatırımcı Kevin O’Leary, “bitcoin madenciliği dünyayı kurtaracak” demişti.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin madenciliği, Karbon Emisyonları, karbon ayak izi, kripto madenciliği, kripto para madenciliği, çevresel etkisinde bırakır, gaz emisyonları, sera gazı emisyonları, kripto madenciliğinin nezarete, kirlilik, hisse senedi madenciliği kanıtı, iş kanıtı madenciliği

ABD’li milletvekilleri, kripto para biriminin çevresel etkilerinin daha çok nezaret altında tutulmasını isteyen hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası