ABD’li meclis üyesi, SBF’nin duruşmayla ilgili açıklamlarına karşı çıktı

FTX borsasının eski CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz gün 13 Aralık tarihinde FTX’te neler olduğuna ve üstüne konuşmak için düzenlenecek olan ABD Kongresi’nin önünde ifade vermek istemediğini belirtmişti. Bunun üstüne ABD Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters ise SBF’nin açıklamalarına karşı çıktı.

Waters, 5 Aralık tarihindeki bir Twitter gönderisinde, Bankman-Fried’ın FTX’in çöküşünün arkasından oldukça sayıda açıklamada bulunduğunu ve röportajlara katıldığını belirtti. Bununla beraber Waters, SBF’nin çöküş sürecinden bu zamana kadar ki açıklamalarının halihazırda bir ifade durumunda bulunduğunu belirtti. 13 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan FTX’in çöküşüne ilişkin duruşmayı ise Maxine Waters’ın yönetmesi planlanıyor.  

Waters, direkt SBF’ye yapmış olduğu açıklamada “FTX skandalı milyonlarca insana zarar verdi. İfadeniz, yalnızca kurultay üyeleri için anlamlı olmakla kalmayacak, bununla birlikte ABD vatandaşı içinde ehemmiyet arz edecek. 13 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan duruşmaya katılmanız zorunludur. Bununla beraber paylaşacağınız daha çok data olurda, duruşmaları uzatmaya ve planlamaya devam edebiliriz” ifadelerini kullandı. 

Bankman-Fried, FTX’in 11 Kasım’da batkı başvurusunda bulunmasından bu yana medya hariç ABD’li Milletvekilleriyle direkt bir yazışma kurmadı. Pek oldukça şahıs ise, SBF’nin jüri önünde ve yemin altında, yatırımcıları dolandırmadığına ilişkin yalan söyleyemeyeceği göz önüne alındığında, duruşmalara katılmasının pek de ihtimaller içinde olmadığı düşüncesinde.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası