ABD’li milletvekili, SEC başkanının FTX ile koordine olduğunu iddia ediyor

ABD Temsilciler Meclisi’nde Minnesota’nın 6. bölgesini temsil eden ve kısa süre ilkin tekrardan seçilen Cumhuriyetçi milletvekili Tom Emmer, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e kripto şirketi vesilesiyle düzenleyici bir tekel kazanmasına yardım ettiğini iddia etti.

Emmer, 10 Kasım’da paylaşmış olduğu bir tweet’te Gensler’i FTX’in kripto piyasasında dalgalanmalara yol açan likidite sorunlarının ortasında medyaya koşmakla eleştirdi. Cumhuriyetçi milletvekili, ekibinin SEC başkanının Bankman-Fried ve FTX ile iddia edilen işbirliğini araştırdığını, sadece detay vermeden yalnızca ofisine kanıt olarak sunulan raporları aktardığını söylemiş oldu.

Gensler, Emmer’in açıklamasından kısa bir süre ilkin CNBC’nin Squawk Box’ı hakkında konuştu ve SBF’nin, 29 Mart’ta SEC yetkilileriyle bir araya geldiğine dair kayıtlara itiraz etmedi. SEC başkanı, benzer birçok toplantının kripto sektörü liderlerine “uyumsuzluk işe yaramayacak” mesajını verdiğini söyledi. Sadece başkan, düzenleyici kurumun FTX ABD borsasını araştırdığına dair raporları doğrulamadı.

Gensler, Terra’nın çöküşüne de atıfta bulunarak, “Bir grup satın alan parasını, ifşa etmeme konusunu ve kaldıracı bir araya getirdiğinizde, buna karşı borçlanma ve bu şirketlerin içindeki alım satım sonucunda yatırımcılar zarar görüyor. Tam merkezdeki birkaç konsantre oyuncuyla birlikte tamamı birbirine sıkı sıkıya bağlı durumda. Piyasalar onlara döndüğü vakit, birçok müşterinin para kaybetmiş olduğu görülüyor,” ifadelerini kullandı.

Capitol Hill, Aralık 2021’de Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde kripto firmalarının düzenleyici netlik mevzusunda karşılaşmış olduğu zorluklar hakkında ifade vermişti. Komite başkanı Maxine Waters, 10 Kasım’da FTX’in likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalması sebebiyle kripto alım satım platformlarının federal nezarete ve tüketicinin korunması için bir izahat yapmış oldu, sadece Emmer’ın iddia etmiş olduğu şeklinde borsa ve SEC içinde bir tür koordinasyon önermedi.

FTX ve SBF hakkında devam eden vakalar silsilesi, kripto piyasasında aşırı oynaklığa ve fonlarının nasıl sonuçlanacağını merak eden birçok kullanıcıda huzursuzluğa niçin oldu. Bankman-Fried, 10 Kasım’da Twitter üstünden halka açık bir özür yayımlayarak, FTX’in likidite sıkışıklığı esnasında kafi şeffaflık sağlamamasının sorumluluğunu üstlendi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası