Abhazya, Kripto Madenciliği Yasağını Yıl Sonuna Kadar Uzattı – Madencilik Bitcoin Haberleri

0


Abhazya’daki yetkililer, bölgede kripto para madenciliği yasağını sürdürmeye karar verdiler. Cenup Kafkasya’da kısmen tanınan cumhuriyet, güç kaynağıyla ilgili sorunları gerekçe göstererek dijital para birimlerinin enerji yoğun şekilde çıkarılmasını kısıtlıyor.

Abhazya’da Bitcoin Madenciliği Yasak Kaldı

Gürcistan’da ayrılıkçı bir cumhuriyet olan Abhazya hükümeti, kripto para birimlerinin basımına ilişkin mevcut kısıtlamaları 2022’nin sonuna kadar uzattı. 1 Nisan’da Sohum’daki kabine, Aralık 2020’den itibaren kararnamesinde kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayan ilgili değişimleri kabul etti. madencilik için elektrik ve ilgili ekipmanın ithalatı durduruldu.

Fiili devlet, elektrik kesintileriyle boğuşuyor ve ek enerji arzını sağlamak için ana destekçisi olan Rusya Federasyonu ile görüşmelerde bulunuyor. Elektrik altyapısının sık sık arızalanmasından da kripto madencileri görevli tutuldu. Kalıcı problemler, endüstriyi yasallaştırma ve düzenleme planını erteledi.

Abhazya, 2018 senesinde kripto madenciliği faaliyetlerini kısıtlamaya başladı. Geçen Nisan ayında, “geçici yasak” bir yıl daha uzatıldı. Ekim ayında, cumhuriyetin telekom ve medya gözlemcisi, madenciler için web erişimi üstündeki kısıtlamaların da şimdilik yürürlükte kalacağını söylemiş oldu.

Cumhuriyetteki yetkililer kripto madencilerinin peşine düştüler ve Eylül ayında 6.000 tane madencilik donanımına el konduğunu duyurdular. Bununla birlikte Abhaz yetkililer, tahminen 30.000 maden kulesinin çalışır durumda kaldığını ve böylece nüfusun birçokları için alternatif bir gelir deposu haline gelen dijital para birimlerini basmasının engellenemediğini kabul etti.

Hükümet, derinleşen enerji kriziyle başa çıkma çabalarında para cezaları getirdi ve hatta kripto madenciliği için elektrik gücünün yasadışı kullanımını kabahat haline getirdi. Haziran ayında bir takım yeraltı maden işletmesi kapatıldı.

Geçen yaz, kripto para madenciliğine karışan Ochamchira bölgesi sakinleri, polis bölgedeki iki köyde yasadışı madencilik çiftliklerine birkaç baskın düzenledikten sonrasında mahalli kolluk kuvvetlerinin eylemlerini protesto etmek için sokaklara döküldü.

Bu hikayedeki etiketler

Abhazya, yasak, Bitcoin madenciliği, arızalar, Kripto, kripto madencileri, kripto madenciliği, Kripto paralar, Kripto para, açık, Elektrik, ekipman, Gürcistan, Donanım, ithalat, Madenciler, madencilik, güç, Cumhuriyet, kıtlıklar

Abhazya’da kripto para madenciliği için bir gelecek görüyor musunuz? Mevzuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blok zinciri ve fintech’in yanı sıra, internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin deposudur.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası