Activision Blizzard’ın eski yöneticisi, Yuga Labs’in yeni CEO’su oldu

Daniel Alegre, Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun ve CryptoPunks NFT’nin arkasındaki şirketin yeni CEO’su. Yönetici, 1 Nisan’da NFT girişimine katılmak için Activision Blizzard’dan istifa etti.

Alegre, bir sonraki aşama için daha fazla heyecanlı olamayacağını söyledi. Yönetici, Call of Duty, World of Warcraft, Diablo ve Candy Crush gibi ünlü oyun serilerine yöneldi.

Yönetici, uzun yıllardır oyun, eğlence ve teknoloji sektörünün içindedir. LinkedIn profiline göre, 16 yıldan fazla çeşitli pozisyonlarda bulunduğu Google’a katılmadan önce yaklaşık altı ay boyunca Alman medya şirketi Bertelsmann’da çalıştı.

Yuga Labs, Alegre’nin Aralık ayında geleceğini duyurdu. O sırada Alegre’nin gelişinin metaverse’yi tanımlamak için harika bir fırsat olduğu söylendi.

Fırsatlar zorluklarla birlikte gelir. Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde açılan bir toplu davada, BAYC’nin yaratıcıları ünlüleri kullanarak yatırımcıları Yuga hisselerinin mali faydaları konusunda yanıltmakla suçlandı. Rosen hukuk firması, 23 Nisan 2021 ile 8 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında BAYC ve APE satın alan yatırımcıların tazminat almaya hak kazanabileceğini savunuyor.

Bunun dışında, Yuga Labs’ın kurucu ortağı Wylie Aronow, konjestif kalp yetmezliği teşhisi konulduktan sonra sağlığına öncelik vermek için Ocak ayında ara verdi. Sorumluluklarını daha ne kadar sürdürebileceği belli değil.

Alegre’nin gelişi, NFT endüstrisinde cesur bir hareket olarak lanse edildi. Blockchain tabanlı RPG Illuvium’un kurucu ortağı Kieran Warnick, Yuga Labs’ın bu adımının tüm GameFi için önemli olduğunu vurguladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası