sesli sohbet

Alibaba’nın Bulut Şubesi kendi NFT hizmetini başlattı

0

[ad_1]

Alibaba’nın Bulut Şubesi kendi NFT hizmetini başlattı

Önder B2B tecim platformu Alibaba’nın yan kuruluşu Alibaba Cloud, kendi NFT hizmetini başlattı

Shashank Bhardwaj tarafınca


Fotoğraf: Shutterstock

ÖÇarşamba günü, Alibaba Cloud Twitter’da hizmetinin uyumluluk problemlerinden kaçınırken NFT pazaryerlerinin süratli ve güvenilir gelişimine destek olacağını duyurdu. Alibaba Cloud, bir web bulut hizmeti sağlayıcısı ve Alibaba Group’un bir yan kuruluşudur. Alibaba, dünyanın en büyük çevrimiçi B2B tecim platformudur. Sadece Perşembe günü tweet silindi.

Çin’in önde gelen bulut hizmeti sağlayıcısı, Alibaba Bulut çözümleri sağlayarak NFT geliştiricilerine NFT pazar yerlerinin geliştirilmesinde destek olmayı amaçlıyor. Sunulan hizmetler içinde web barındırma, cep telefonu mesajı gönderme, dijital pazarlama ve verilerin Alibaba Cloud’un hizmet düğümleri vesilesiyle küresel olarak dağıtılmasını elde eden küresel içerik dağıtım ağı (CDN) hizmeti içeriyor. Bu, kullananların bir NFT pazarı oluşturabileceği yada bir koleksiyon oluşturabileceği, pazarlayabileceği ve arkasından küresel bir kullanıcı tabanına sunabileceği tam döngülü bir çerçeve sağlayarak NFT projelerinden Alibaba Cloud ile para kazanmalarına destek olacaktır.

Alibaba Group Tüm ortaklık Limited, sahiplerinin tokenize edilmiş fikri iyelik lisanslarını satabilecekleri bir NFT pazarına aslına bakarsan haiz. Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti olarak bilinir. Alibaba’nın Müzayede platformu üstünden erişilebilir.

Alibaba Cloud üstüne inşa etmenin birçok faydası olsa da şirket, ekosisteminin bütünlüğünü kullanıcılara en mühim yarar olarak vurguluyor. Resmi internet sayfasına bakılırsa, bu proje, kullananların veritabanı ve depolama kapasiteleri, güvenlik hizmetleri, bir bulut kurumsal ağı ve hatta bir mesajlaşma hizmeti dahil olmak suretiyle kendi NFT ile ilgili ürünlerini oluşturmak ve oluşturmak için gereksinim duydukları her şeye erişmelerine izin verecek. Güvenlik söz mevzusu olduğunda, Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, DDoS Koruması ve Güvenlik Merkezi temel bileşenlerdir.

Platformun özellikleri içinde bir Alibaba Cloud Elastic Compute Service (ESC) ve Auto Scalping bulunur. NFT pazarı için yüksek esnekliğe haiz bir web sunucusunun geliştirilmesine katkıda bulunacaklar. Metin yada resimler benzer biçimde statik içerik, Nesne Depolama Hizmetinde (OSS) saklanabilir. Bir veritabanı, platform kimliği ve kullanıcı takma adı benzer biçimde duyarlı olmayan verileri depolayabilir.

Alibaba Cloud tarafınca sağlanan NFT hizmeti, abonelik esasına bakılırsa çalışır. Bir aboneliğin fiyatı sunmuş olduğu özelliklere göre farklılık gösterir. Sadece, yukarıda bahsedilen özelliklerden bazıları yalnızca tek bir aboneliğin parçası olarak kullanılabilir. Mesela, mevcut sekiz seçenek içinde en pahalı seçenek, daha ilkin bahsedilen ve senelik 26.826 ABD Doları tutarındaki DDoS korumasıdır.

Alibaba Cloud, NFT pazarları için blok zincirinin kripto varlıklarını destekleyip desteklemeyeceğinden yada hangi blok zincirine dayanacaklarından bahsetmedi. Geçen Eylül ayında Çin kripto ticaretini yasaklamıştı. Bildirildiğine bakılırsa, Alibaba son zamanlarda ülkenin yeni kripto düzenlemelerini ihlal eden birkaç platformdan uzaklaştı. NFT’ler Çin’in katı kripto yasağına dahil değildir. Kâr için satılamazlar. NFT’ler, işlerini kripto dünyasında da genişletmek için Alibaba tarafınca dijital koleksiyon ürünleri olarak tekrardan markalandı.

Shashank, yMedia’nın kurucusudur. 2013 senesinde kriptoya giriş yapmış oldu ve bir ETH maksimalistidir. Twitter: @bhardwajshash


Cevap bırakın