Altın fiyatlarına Fed etkisi! Hızlı düşüş var…


ABD ekonomisinde devam eden zayıf performans, küresel enflasyonun önüne geçilememesi ve Fed’in faiz artırımlarına devam edeceği beklentisi altın fiyatlarını baskılamaya devam ediyor.

Küresel enflasyon sorunu piyasaların dengesini değiştiriyor. ABD borç tavanına ulaşmadan kısa bir süre önce Fed yöneticilerinin faiz artışlarının devam edeceğine dair açıklamaları altın fiyatlarını olumsuz etkiliyor.

ABD Başkanı Joe Biden ile Meclis Başkanı McCarthy arasında yapılan görüşmeden sonuç alınamaması altının onsunun değer kaybetmesini artırdı.

Bir ons altın güne 1970 dolardan başladı. Gün içinde 1954 dolara kadar düştü ve 1972 dolara kadar yükseldi. Şu sıralar altının onsu 1955 dolardan işlem görüyor.

Altının onsunda yaşanan düşüşe paralel olarak altının gramı da geriledi. Altının gramı güne 1257 liradan başladı. Gün içinde en düşük seviye 1247 lira, en yüksek seviye ise 1272 lira oldu.

ANALİTLERDE DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

Analistler ilk destek seviyesi olarak 1947 dolarını gösterdiler ve bu seviyenin kırılması halinde 1929 dolarına geri dönüşün mümkün olabileceğini söylediler.Analistler bir ons altının 1947 dolarına doğru hareket etmesini bekliyorlar.1957 doları ise 1969 gün boyunca aşıldı. Burak TAŞCI – Hurriyet.com.tretiketler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası