Analistler $BTC, $ETH Araları İçin Katalizörleri Paylaşıyor

0


  • Makro rüzgarlara karşın büyük tokenler yükselirken toplam kripto piyasa kıymeti 2 trilyon doları aştı.
  • Kripto analistleri, son fiyat hareketlerini körükleyen yükseliş katalizörlerini yıkıyor.
  • Ek olarak, ethereum’un birleşmesinin niçin “fiyatta kaçınılmaz bir spekülatif sıçramaya” yol açabileceğini de paylaşıyorlar.

Küresel finans piyasaları, jeopolitik belirsizlik, stagflasyonist baskılar ve sıkılaşan finansal koşullar içinde düşüş hissiyatına saplandı, sadece büyük kripto para birimleri geçen hafta bir rahatlama rallisi ile trendi destekledi.

CoinMarketCap’e nazaran, Bitcoin ve ethereum geçen hafta ortalama %10 artarak 44.600 dolar ve 3.100 dolar civarında işlem görmüş oldu ve tüm kripto para birimlerinin toplam kıymetini Cuma günü öğleden sonrasında 2 trilyon doların üstüne çıkardı.

Goldman Sachs ve Cowen’in kripto çabalarını açıklayan son olarak Wall Street oyuncuları olduğu olaylı yedi gün süresince kripto piyasasındaki canlılık körüklendi; BlackRock CEO’su Larry Fink ise firmanın “dijital para birimleri, durağan(durgun) paralar ve bunların altında yatan para birimleri üstünde çalıştığını söylemiş oldu. teknolojileri.”

Kripto endüstrisinde, Terraform Labs CEO’su Do Kwon dedim Terra blok zinciri ekosistemini büyütmek için başlatılan kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard, TerraUSD stabilcoin rezervlerini çoğaltmak için 3 milyar dolar değerinde bitcoin satın almaya hazır. Ayrıca, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs, 4 milyar dolar değerleme ile 450 milyon dolar topladı. Eski Andreessen Horowitz ortağı Katie Haun da iki yeni kripto odaklı risk sermayesi fonu için 1,5 milyar dolar topladı.

Bitcoin ‘büyük bir kırılmanın’ eşiğinde

Tokyo merkezli kripto borsası Bitbank’ta bir kripto piyasası analisti olan Yuya Hasegawa’ya nazaran, kripto paranın benimsenmesindeki ve piyasa temellerindeki “pozitif gelişmeler”, token 45.000 dolarlık kuvvetli direnç seviyesini kontrol ederken bitcoin için “büyük bir kırılmaya” dönüşebilir.

Cuma günkü araştırma notunda, “Bitcoin’in Perşembe günkü kazancına, büyük vadeli işlem borsaları arasındaki açık faizlerde bir artış eşlik ederken, averaj fonlama oranı negatif bölgeye düştü, bu da kısa satıcıların pozisyonlarını biriktirdiği anlamına geliyor” dedi. “Birikmiş kısa pozisyonlar, bir kırılma durumunda kademeli bir açığa satışla sonuçlanabilir ve bu da, fiyatı mühim seviyede yükseltebilir.”

Bitcoin başarı göstermiş bir halde 45.000 doların üstüne çıkarsa, Hasegawa tokenin kısa vadede 48.000 ila 50.000 dolar arasına inmesini bekliyor. Bununla beraber, fiyat 45.000 dolarlık direnci kontrol edemezse, token daha da düzelebilir ve 42.000 dolara düşebilir.

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta bir analist olan Marcus Sotiriou, en büyük kripto para birimindeki son artışın, bir petro varlık olarak hizmet etme potansiyeliyle de bağlantılı olabileceğini belirtti. “Petro bitcoin” anlatısı, petrol devi Exxon Mobil’in fazla gazı bitcoin madencileri için enerjiye dönüştürdüğü bir programı genişletme planı hakkında haberlerden ortaya çıktı. Bloomberg’e nazaran Exxon’un programı Ocak 2021’den bu yana denemiş olduğu bildiriliyor.

Sotiriou Cuma günü bir araştırma notunda, “Dünyanın dördüncü en büyük petrol şirketinin Bitcoin’i operasyonlarına entegre etmesi de fazlaca yükseliş sinyalidir.” Dedi. “Daha da önemlisi, bu entegrasyon bitcoin’in daha çevre dostu bir halde çıkarılmasına izin veriyor, bu da kurumlar için büyük bir kaygı deposu.”

Fundstrat Global Advisors dijital varlıklar başkanı Sean Farrell’e nazaran, anlatı odaklı katalizörlerin yanı sıra, mevsimsel eğilimler de önümüzdeki iki ay içinde bitcoin için pozitif bir görünüm öneriyor.

Farrell, önceki beş senenin aylık getiri verilerine dayanarak, aşağıdaki çizelgelerde gösterildiği şeklinde, Nisan ve Mayıs aylarının tarihsel olarak hem bitcoin hem de ethereum için daha iyi bir performans periyodu bulunduğunu tespit etti.

Fiyat hareketinde BTC mevsimsel eğilimleri


Fundstrat Küresel Danışmanları


Fiyat hareketinde mevsimsel ETH trendleri


Fundstrat Küresel Danışmanları


Mevsimsel performansa katkıda bulunan çeşitli faktörler olsa da Farrell, kriptoya artan fon girişlerinin vergi yükümlülüklerinin ve getirilerinin çözülmesinden kaynaklanabileceğine inanıyor.

“Birçoğu, yatırımcıların şüpheli olmayan vergi faturalarıyla vurulacağını tahmin ediyor.


ana para kazançları

2022’de gerçekleşti. Sadece deneyimlerimize nazaran, kayda kıymet ana para kazançları olanlar, tipik olarak,


likidite

Perşembe günü gösterilen bir araştırma notunda, “Vergi sezonunun çözülmesinin perakende yatırımcılara ne kadar ana para dağıtabilecekleri mevzusunda daha çok netlik sağlayabileceğini ve muhtemelen uygun fiyat hareketine yol açabileceğini düşünüyoruz.”

Ethereum’un Fırın kontrol ağı, bahis ve fiyatta patlamayı körüklemek için birleşiyor

Geçen hafta, ethereum Kiln kontrol ağında birleşti, blockchain ağının uzun süredir beklenen iş kanıtından hisse kanıtına dönüştürülmesinden önceki son kontrol ağı birleşimi.

Birleşme, token şeklindeki ödüller karşılığında hisse ispatı blokajlarındaki işlemleri doğrulamaya destek olmak için kripto varlıklarınızı “kilitleme” eylemini ifade eden ethereum stake etme talebini artırdı.

Zincir içi analitik şirketi IntoTheBlock’a nazaran şimdiye kadar 10 milyondan fazla ether tokeni yada dolaşımdaki tüm etherin %8,3’ü stake edildi.

Farrell, “Fırın Testnet birleştirmesinin tamamlanması, birçok kişinin ETH’lerini stake etmeye başlaması için olası bir katalizördü ve böylece borsalardaki ETH arzının likiditesini azalttı.” Dedi. “Şimdiye kadar, Beacon Chain’in piyasaya sürülmesinden bu yana stake edilen yeni ETH’de aylık en yüksek büyümeyi gördük. Ağın bu ivme seviyesini koruması halinde, yatırımcıların acil etmesiyle 2022’de bir noktada ETH arzında yoğun bir baskı görebiliriz. ETH’lerini riske at.”

ETH Staking


Fundstrat Küresel Danışmanları


Farrell ek olarak, dolaşımda olacak sınırı olan sayıda ether tokeni göz önüne alındığında, nihai birleşmeye neden olan ve onu izleyen ether fiyatında “kaçınılmaz bir spekülatif sıçrama” görmeyi bekliyor.

“Bu staker’lar, birleşme sonrası birinci günde mevcut stakerların likiditeye ulaşmasını engellemiş olan mevcut kilitleme mekanizması sebebiyle ETH’lerini tasfiye edemezler” dedi. “Dolayısıyla, topladıkları herhangi bir kazanç, protokol buna izin verecek şekilde güncellenene kadar piyasaya girmeyecek.”

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası