Animoca, geliştiriciler için milyar dolarlık metaverse fonu oluşturuyor

Nikkei Asia’nın 30 Kasım’da paylaşmış olduğu bir rapora gore, GameFi lideri ve metaverse geliştiricisi Animoca Brands’ın planlarında milyar dolarlık bir fon bulunuyor. Fon ve geliştiricilerin kullanabileceği kati miktar hemen hemen kesinleşmedi.

Animoca Brands’ın kurucu ortağı Yat Siu, bir röportajda fonun potansiyel olarak metaverse odaklı orta ve geç aşama girişimlere tahsis etmek için 2 milyar dolara kadar ulaşabileceğini söylemiş oldu.

Cointelegraph, şirketten söz mevzusu fonun emek verme aşamasında bulunduğunu doğruladığı bir yorum almak Animoca Brands’a ulaştı.

Siu ile meydana getirilen röportaja gore, fon alacak kişiler için herhangi bir coğrafi engelleme olmayacak ve fonun birincil odak noktası ise “dijital iyelik haklarıyla ilgili her şey” olacak.

Siu ek olarak fonların, yatırımcıların ana para verimliliğini takip etmelerine ve getirileri optimize etmelerini elde eden Web3 ve metaverse alanında daha olgun bir gelişimsel atmosfere hitap etmeyi amaçladığını söylemiş oldu.

“Fon, hisse senedi optimizasyonuna odaklanacak.”

Animoca ek olarak önde gelen metaverse platformlarından The Sandbox’ın çoğunluk hissedarı konumunda bulunuyor. Yeni fondan ilk yatırımların ise 2023 senesinde gerçekleşmesi umut ediliyor.

Animoca, The Sandbox metaverse’ye yapmış olduğu yatırımın yanı sıra hem NFT hem de GameFi geliştirmesine büyük seviyede dahil oldu. Siu, ek olarak GameFi’nin, kitlelerin metaverse alanına girmesi için en büyük rampalardan biri olacağına inandığını söylemiş oldu.

DappRadar’dan alınan bir yatırım raporu, GameFi ve metaverse girişimlerinin üçüncü çeyrekte 1,3 milyar dolarlık büyük bir gelir getirdiğini ortaya koydu. Bu miktarın yüzde 36’sı ise bilhassa Web3 metaverse altyapı projeleri içindi.

Yatırımların yanı sıra, metaverse tasarımını geliştiriciler için daha erişilebilir hale getirecek verimli araçlar için birçok proje üstünde çalışılıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası