Aptos, belirli kullanıcılarına 20 milyon token dağıttı!

Katman 1 blokzincir şirketi Aptos Foundation, 18 Ekim tarihinde ilk ağ katılımcılarını APT token’ı ile ödüllendirdiğini duyurdu. 

Müessese, toplam 1 milyar APT arzının yüzde 2’sini, şu demek oluyor ki 20 milyon APT token’ını ortalama 110.235 uygun katılımcıya dağıttığını deklare etti. Airdrop ile gönderilen token’lar, yerine ulaşmış olduğu andaki token’ın tahmini piyasa fiyatına bağlı olarak 200-260 milyon ABD doları arasındaydı. 

Blokzincir şirketine bakılırsa, airdrop ile gönderilen token’lar uygunluk açısından “Aptos teşvik edilmiş Testnet başvurusunu tamamlamış kullanıcılar” ve APTOS: ZERO Testnet NFT oluşturan kullanıcılar olarak iki kategoriye ayrılıyordu. Bununla beraber NFT’lerin şu anki ya da ikinci sahipleri değil, yalnızca orijinal oluşturucuları uygun kullanıcı kategorisine giriyor. 

Şirket, Aptos token’larıın yalnızca şirket tarafınca gönderilen uygunluk e-postasında ek erişim bilgileriyle ve Aptos Topluluk sayfası vesilesiyle talep edilebileceğini belirtti. Şirket, ek olarak kullanıcıları aşırı dikkatli olmaları ve dolandırılmamak için yalnızca kaynaklara ve kanallara güvenmeleri gerektiği mevzusunda uyardı. 

Ek olarak, Aptos kuruluşu, token’ları topluluk üyelerine airdrop yöntemi ile gönderilmiş olduğu sırada Twitter’daki kripto topluluğu tarafınca sıkı bir denetime doğal olarak tutuldu. 

Aptos stake’leri üstüne çalmış olduğu iddia edilen Solana blokzincir geliştiricisi Paul Fidika, bir takım Twitter gönderisinde projenin “düzmece token ekonomisi” ve “düzmece PoS (Hisse Kanıtı)” bulunduğunu iddia etti. 

Aptos, Mark Zuckerberg’ün başarısız olduğu Diem projesinde yer edinen eski Meta çalışanları Mo Shaikh ve Avery Ching tarafınca oluşturuldu. Diem, geçtiğimiz şubat ayında Meta’nın fikri mülkiyetini ve öteki varlıklarını satmasıyla beraber giderek yavaşladı. 

Geçen temmuz ayında girişim stüdyoları FTX Ventures ve Jump Crypto tarafınca ortaklaşa yönetilen ve Andreessen Horowitz, Apollo, Franklin Templeton ve Circle Ventures’ın ek katılımıyla 150 milyon dolarlık bir finansman turunu başarıyla kapatmıştı. Bloomberg’e bakılırsa, meydana gelen finansman turu girişimin mart ayı itibariyle 1 milyar doları aşan değerlemesini iki katından fazlasına çıkardı.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası