Arjantin merkezli havayolu, Algorand üzerinde NFT olarak uçak bileti sunuyor

Arjantin’de düşük maliyetli bir havayolu olarak bilinen Flybondi, Algorand blok zincirinde NFT’ler olarak uçak biletleri sunmaya başladı.

Bilet 3.0. Adıyla doğan girişim, ulusal hatlarda seyahat eden yolcuların kullanımına sunuluyor.

Crypto Potato tarafından bildirildiği üzere Flybondi, satın alınan her biletin Algorand blok zincirinde bir NFT olarak listeleneceğini duyurdu. NFT entegrasyonu, şirketin TravelX ile yaptığı ortaklığın sonucudur.

NFT uçak bileti dönemi

Ticket 3.0, müşterilerin biletlerini bir başkasına devretmelerini sağlar. Yolcular artık biletleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak.

Gelişme hakkında konuşan Flybondi CEO’su Mauricio Sana şu ifadeleri kullandı:

“Bilet 3.0 ile yolcularımız yolculukları üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak.

Bu lansmanla, blockchain teknolojisinin inovasyonu ve uygulaması açısından havacılık endüstrisi üzerinde olumlu bir etki yaratmasını bekliyoruz. Oyunun kurallarını değiştirmek kolay olmasa da, odaklanmamızı ilerletmek ve yolcularımıza uçma özgürlüklerinde yeni bir şey sunmak istiyoruz.”

2016 yılında kurulan şirket, COVID-19 sırasında çeşitli zorluklarla karşılaştı. Flybondi, Ekim 2019’da Buenos Aires ve Rio de Janeiro arasındaki uçuşları gerçekleştirmeye başladı.

Havayolları zaten kripto para birimi alanına girdi. Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates, çeşitli kripto para birimleri hakkında çeşitli araştırmalar yürüttü. Metaverse ve NFT alanında büyük adımlar atan şirket, BTC ile ödeme kabul etmeyi de planladığını açıkladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası