Ark Invest, 2023’ün ilk Coinbase hisse satışını gerçekleştirdi

Cathie Wood’un yatırım yönetimi firması ARK YatırımCoinbase hissesinin bir kısmını bu yıl satıyor madeni para tabanı yaptıklarından çıkar sağlamak için hareket etmiştir.

ARK Invest, Coinbase hisselerinin bir kısmını satıyor

Cointelegraph tarafından kaydedilen bir yatırımcı açıklamasına göre ARK, 21 Mart’ta ARK Fintech Innovation Exchange Traded Fund’dan (ARKF) 160.887 Coinbase hissesini 13,5 milyon dolara sattı.

ARK, üç ay süren madeni para tabanı Hisse senedi alımlarının ardından bu yıl ilk kez satış işlemi gerçekleştirdi. Satılan miktar, Mart ayına kadar ARK’tan satın alınan tüm ürünler içindir. madeni para tabanı hisseleri ve şirketin bu yıl şimdiye kadar satın aldığı tüm Coinbase hisselerinin yaklaşık yüzde 9’u.

Satış sonrasında ARK’nın 2023 yılında satın aldığı yaklaşık 1,6 milyon adet bulunuyor. madeni para tabanı hisselerini elinde bulundurmaya devam ediyor. Şirketin hisse değeri bu yazının yazıldığı sırada 132 milyon dolardan fazla kaydedildi.

Ancak Ark Invest’in COIN olarak işlem gören son satış işlemi madeni para tabanı Hisse fiyatının önemli ölçüde yükseldiği bir zamanda geldi ve hisseler bu hafta ayların en yüksek seviyelerine ulaştı.

TradingView verilerine göre gün geçti PARA BİRİMİ Hisseler, Eylül 2022’den bu yana ilk kez bu fiyat seviyesine ulaşarak 83,99 dolardan kapandı. Hisse senedi, yılın başından bu yana %130’dan fazla değer kazandı, ancak geçen yılın tahminlerine bakıldığında hala %54 aşağıda.

Coinbase hisse senedi (COIN) bir yıllık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

madeni para tabanı Hisse senedi fiyatının yukarı yönlü hareketi, Bitcoin (bitcoinler), devam eden küresel bankacılık krizinin ortasında birkaç ayın en yüksek seviyeleri ile kripto para piyasasında daha olumlu bir trendle uyumlu. 22 Mart itibarıyla Bitcoin, FTX gibi krizlerin tetiklediği fiyat düşüşlerini atlattı, 28.000 doları aştı ve 9 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

İlginizi çekebilir: Cathie Wood: “Bitcoin bankacılık krizini bir fırsat olarak kullanacak”

Bilindiği üzere Ark Invest geçtiğimiz günlerde şimdiye kadarki en büyük Coinbase hissesi alımını gerçekleştirdi. ARKK olarak bilinen ARK Innovation, borsa yatırım fonu için 17.5 milyon dolar değerinde 301.437 Coinbase hissesi satın aldı. Ayrıca ARK bununla da yetinmedi ve ARKW adlı ARK Yeni Nesil İnternet ETF’si için 3 milyon dolar değerinde 52.525 Coinbase hissesi satın aldı. Satın alma işleminin tamamı sırasında şirketin holding grubunun değeri yaklaşık 20,5 milyon $ iken, şu anki değeri yaklaşık 30 milyon $’dır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası