Arthur Hayes, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşabileceğini düşünüyor

Kripto para borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, büyük kripto para birimi Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi.

Hayes, varlığın değerinin 1 milyon dolara ulaşabileceği tahminini yineledi ve Çin’in son zamanlarda RRR’yi (Rezerv Gereksinim Oranı) düşürmesinin Bitcoin’in fiyatını yükseltecek bir faktör olduğunu söyledi.

Hayes, u.today tarafından bildirildiğine göre, Çin’in bankacılık sisteminde likiditeyi ve hızlı borç vermeyi amaçlayan bir hareketle, neredeyse tüm bankalar için RRR oranlarını %0,25 oranında düşürmesinin ardından kararı tartışan bir Bloomberg makalesinin ekran görüntüsünü ekledi.

Hayes hipotezini tekrarladı

BitMEX’in eski CEO’su daha önce Bitcoin’in değerinin 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Bunun nedeni olarak da yatırımcıların HODL kültürünü öne çıkarmıştı.

Hayes’in o zamanki tahmini, euro ve doların yirmi yıldır ilk kez eşit seviyeye gelmesinden sonra geldi.

Çin’in RRR’yi düşürme kararı, pandeminin ekonomi üzerindeki etkilerini önlemek, gayrimenkul sektörünü güçlendirmek ve kredilendirmeyi desteklemek için alındı. Ünlü ekonomistlere göre, RRR’nin düşürülmesi, bankacılık sistemindeki likiditeyi korurken borç verme faizinin önceki aylarda olduğu gibi kalmasına yardımcı olabilir.

Bankacılık krizinin neden olduğu piyasa belirsizliği ile kripto para piyasaları şaşırtıcı bir şekilde atakta.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Silicon Valley Bank’ın Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmasının ardından 26.000 doların üzerine çıktı. Kripto para piyasalarının kaderiyle ilgili endişeler devam ederken Ether de yükseldi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası