Avrupa’da gaz kâbusu bitmek bilmiyor: Gazprom’un hamlesi tedirgin etti

Avrupa’da gaz kâbusu bitmek bilmiyor: Gazprom’un hamlesi tedirgin etti – Ekonomi Haberleri

Avrupa’da gaz kâbusu bitmek bilmiyor: Gazprom’un hamlesi tedirgin etti

Avrupa Komisyonu, Gazprom şirketinin gaz tedariğini kesme işareti veren hamlesinden sonra alternatif plan üzerinde çalışma başlattı.

Gaz talebinin karşılanması, aciliyet durumunda azaltılması ve bölge ekonomisinin azaltılması gibi başlıkların ele alındığı planda, komisyon resesyon uyarısı yapmaya hazırlanıyor.

Avrupa Komisyonu raporuna göre, kış ayları ortalama sıcaklıklarda geçse bile Rus gazının kesilmesi, Avrupa Birliği (AB) büyümesini yüzde 1,5 oranlarına kadar düşürebilir.

Euro Bölgesi enflasyonunda yükselişe devam Euro Bölgesi enflasyonunda yükselişe devam

Euro Bölgesi enflasyonunda yükselişe devam

Konuyla ilgili bir dizi tasarruf tavsiyesi hazırlığı başlatan Avrupa Komisyonu, kesintinin büyüme üzerindeki etkisini sınırlamayı hedefliyor.

IMF’DEN RESESYON UYARISI

Öte yandan, Financial Times’da yer alan habere göre, Uluslararası Para Fonu (IMF), Rusya’nın Avrupa’nın gazının kesilmesi durumunda Çekya, Macaristan, Slovakya ve İtalya ülkelerine resesyona girileceği konusunda uyarıda bulundu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası