Avustralya düzenleyicisi Holon’un fonlarını geçici olarak durdurdu

Avustralya’nın baş finansal düzenleyicisi, uyumlu olmayan hedef pazarlama belirlemeleri (TMD) sebebiyle bireysel yatırımcılara sunulacak üç kripto para fonunu geçici olarak durdurdu. 
Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), 17 Ekim’de bir basın açıklaması düzenleyerek ayrı ayrı Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Filecoin’e (FIL) yatırım yapmayı planlayan Avustralyalı varlık yöneticisi Holon’un kripto fonlarının geçici olarak durdurulması için komut verdiğini söylemiş oldu. 
Invest Smart’a nazaran, TMD, ürünün iyi mi dağıtılabileceğinin yanı sıra, olası gereksinimler, hedefler ve finansal durumuna dayalı olarak ürünün kime uygun bulunduğunu açıklayan bir belgedir. 
Cointelegraph’a izahat meydana getiren bir ASIC sözcüsü, “kripto piyasaların volatil ve spekülatif yapısı göz önüne alındığında, TMD’lerin oldukca geniş bulunduğunu” belirtti. 
ASIC sözcüsü, düzenleyicilerin Holon’un “hedef pazarları belirlerken özelliklerini ve risklerini uygun bir halde değerlendirmediğine” dair endişelerinin bulunduğunu ekledi. 
ASIC açıklamasında, fonları “uydu bileşeni” olarak kullanmayı düşünen “orta, yüksek ve oldukça yüksek risk ve getiri profiline” haiz olanlarda dahil olmak suretiyle, fonların TMD’de tanımlandığı benzer biçimde geniş hedef pazarlarına uygun olmadığını belirtti.  
ASIC, kripto para fonlarının yatırımcıların mühim seviyede negatif getirilerle karşı karşıya kaldığını görebileceğini belirtti, sadece Holon tarafınca sağlanan ürün izahat beyanlarının (PDS) “toplam kıymet kaybı” ile karşılaşabileceklerini belirtti. 
ASIC, “Komisyon, bireysel yatırımcıları finansal amaçlarına, durumlarına ve gereksinimlerine uygun olmayabilecek fonlara potansiyel yatırım gerçekleştirmelerinden korumak için geçici emirler verdi” ifadelerini kullandı. Ek olarak komut daha ilkin iptal edilmediği sürece geçici durdurma eylemi 21 gün geçerli olacak. 
ASIC’in Holon’dan tam olarak neyi değiştirmesi istediği belli değil ve Komisyon sözcüsü mevzuya ilişkin daha çok detay vermedi. Bununla beraber ASIC, Holon’un endişeleri göz önünde bulundurarak acil bir halde uyumluluğu sağlamak için adımlar atmasını umduğunu belirtti. 
Geçici fon durdurma, Holon’u PDS paylaşmasını, fonlar üstüne genel tavsiyelerde bulunmasını ve bireysel yatırımcılara fonların hisselerini ihraç etmesini önleyecek. 
Düzenleyici ek olarak, Holon’un sorunları zamanında ele almasını, aksi takdirde son bir durdurma emrinin daha verileceğini belirtti. Son durdurma emrinden ilkin ise Holon’a ibraz etme fırsatı sunulacak. 
Holon’dan bir sözcü, Cointelegraph’a “bu aşamada” firmanın herhangi bir yorumda bulunmayacağını söylemiş oldu. 
Holon Bitcoin Fonu, Holon Ethereum Fonu ve Holon FileCoin Fonu olarak adlandırılan fonların hepsi yönetilen yatırım planlarıdır. Bu planlar, ilgili kriptonun fiyatına ve sistemden makul bir hisse alan yatırımcılar tarafınca biriktirilen para havuzuna dikkat çekmeyi amaçlar. 
Gemini borsasının geçtiğimiz temmuz ayında blogunda yayınladığı bir bildiriye nazaran, toplanan para, Gemini tarafınca yönetim edilen gizleme ile adı geçen dijital varlığı satın almak için kullanılıyor. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası