Avustralya’da Altcoin satın almanın ve yatırım yapmanın en iyi 5 yolu 2022

0


Blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin yükselişi, finansal piyasanın işleyişini değiştirdi. İnsanlar, fiat para birimlerindeki düzenlemelere kıyasla kripto para birimlerinin merkezi olmayan yapısını benimsiyor. Ek olarak, son yıllarda kripto para fiyatlarının artmasıyla beraber kripto piyasasında bir patlama oldu. Bu yüzden, piyasa borsadan daha değişken ve ümit verici görünmüş olduğu için insanoğlu artık kriptoya yatırım yapmayı ve tecim yapmayı seçtiler.

Ek olarak, bitcoin haricinde alternatif paralar yada altcoinler olarak adlandırılan başka kripto paralar geliştirilmiştir. Bu madeni paralar, Bitcoin’in ilk yıllarını kaçıran kişilerin ilk madeni para tekliflerinden (ICO) yararlanmalarına destek olmak içindir. Bazı altcoinler, %1000’in üstünde fiyat artışı yaşadı ve bu da onları tüccarlar ve yatırımcılar içinde popüler hale getirdi.

Mesela Avustralya’da, daha çok insan altcoin satın almanın yollarını arıyor, böylece onları takas edebilir yada uzun vadeli karlar için elinde tutabilir. Bu ilginizi çekerse, bu yazı Avustralya’da iyi mi altcoin satın alacağınızı tartışacaktır:

1. Bir Değişiklik Seçin

Pek oldukca kripto para borsası vardır ve bazıları Avustralya pazarı için öbürlerinden daha uygundur. Bir borsa seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

  • Almak istediğiniz altcoin: Tüm borsalar aynı paraları sunmaz. Bazı borsalar yalnızca birkaç ana akım altcoin ile tecim yapmanıza izin verirken, öteki kripto borsaları yüzlerce sunar. Referansınız için şunları yapabilirsiniz: daha çok data bul Avustralya’daki büyük kripto borsalarında bulunan altcoinler hakkında burada.
  • Edinim seviyeniz: Bu, tecim platformuyla konfor bölgenizdir. Yeni başlayanlar için tasarlanan borsalar oldukca azca teknik data gerektirirken, deneyimli tüccarları hedefleyenler, teknik göstergeler ve bunların iyi mi yorumlanacağı mevzusunda daha derin bir anlayış gerektirir.
  • Değişiklik ücretleri: Kripto para borsaları ödeme yapılarına nazaran değişik ücretler alır. Mesela, bazıları her satın aldığınızda yada sattığınızda ufak bir işlem tutarı alırken, ötekiler durağan(durgun) bir aylık abonelik tutarı ister. Değişiklik ücretleri hem fiat para biriminde hem de kripto para biriminde ödenebilir.

Her şeyden ilkin, seçtiğiniz değişiklik platformu, altcoinlerinizi yada paranızı kaybetmemenizi sağlayacak kadar güvenli olmalıdır.

2. Hesabınızı oluşturun ve güvenliğini sağlayın

Artık bir değişiklik platformu seçtiniz, yapmanız ihtiyaç duyulan bir sonraki şey bir hesap oluşturmak. Kimliğinizi kanıtlamaya ve banka hesabınızı doğrulamaya destek olmak için kişisel ayrıntıları ve öteki detayları sağlamanız istenecektir. Güvenilir bir platform, fonlarınızı bilgisayar korsanlarından korumak için sağlam bir güvenlik sistemine haiz olacağından, bu hususi detayları paylaşma mevzusunda endişelenmeyin. Gene de, oturum açma kimlik bilgilerinizi güvende tutmak ve asla başkalarıyla paylaşmamak en iyisidir.

Hesabınızı oluşturduktan sonrasında, iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirerek hesabınızın güvenliğini sağladığınızdan güvenilir olun. Bu, bilgisayar korsanlarının parolanızı bilseler bile hesabınıza erişmesini zorlaştıran oldukca düzeyli bir güvenlik protokolüdür. Böylece, bir 2FA protokolü, varlıklarınızı bilgisayar korsanları yada dolandırıcılar tarafınca çalınmaktan koruyacaktır.

3. Satın alacağınız Altcoin’i seçin

Öteki yatırım ürünlerinde olduğu benzer biçimde, yatırım yapmadan ilkin araştırma yapmanız önemlidir. Yatırım yapmadan ilkin hangi altcoinin vaat ettiğini ve hangisinin olmadığını bilmeniz gerekir. Bazı altcoin örnekleri içinde Ethereum, Ripple, Litecoin ve Monero bulunur.

Madeni paranın piyasa değerine bakın (dolaşımdaki madeni paraların toplam kıymeti). Bir madeni para var ise büyük piyasa kıymeti, muhtemelen daha ufak bir piyasa kıymeti olandan daha istikrarlıdır. Bu, insanların paralarını bu madeni paraya yatırmaya daha istekli oldukları anlamına gelir.

altcoinler

Tecim hacmine (günde el değiştiren coin sayısı) bakmak da önemlidir. Yüksek bir işlem hacmi, mevcut fiyat aralığında belirli bir madeni para için oldukca sayıda alıcı ve satıcı bulunduğunu gösterir. Bu, pozisyonunuzdan çıkmanızı yada isterseniz daha çok satın almanızı kolaylaştırır.

Pompalama ve boşaltma için kullanılan altcoinlere dikkat etmelisiniz. Bu madeni paralar fiyatlarında ümit verici bir yükseliş eğilimi gösterecek ve sizi satın almaya yönlendirecektir. Ondan sonra fiyatlar çökecek ve madeni parayı istenmeyen ve satmayı zorlaştıracak.

4. Altcoin’inizi satın alın

Hangi madeni parayı alacağınızdan güvenilir olduğunuzda, devam edip satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Altcoin satın almanın üç değişik yolu:

    (*5*)AUD kullanarak satın alma yapın: Avustralya’da altcoin satın alırken, onları edinmenin en süratli yollarından biri gerçek para kullanmaktır. Döviz hizmetleri vasıtasıyla Avustralya doları ile altcoin satın almanıza müsaade eden siteleri arayın. Hesabınıza AUD fonları yükleyebilir ve altcoin satın alabilirsiniz.

Mevcut olağan paralardan bazıları Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’dir, sadece başkaları da vardır. Bu yüzden, seçtiğiniz borsanın seçtiğiniz altcoini desteklediğinden güvenilir olun.

    (*5*)Bitcoin kullanarak satın alma yapın: Halihazırda bir bitcoin cüzdanınız var ise, bir altcoin edinmek kolaydır; bitcoinlerinizi, seçtiğiniz jetonla takas edebileceğiniz başka bir borsaya aktarın. Birkaç borsa birden fazla para birimini desteklediğinden, bitcoinlerinizi kolayca değiştirebilirsiniz. öteki altcoinler satın almak istiyorsun.

    (*5*)Ethereum kullanarak satın alma yapın: Ethereum, Avustralya’daki en popüler altcoindir ve birçok kripto yatırımcısının portföylerinde bunlara haizdir. Bu, Ethereum’un borsadaki öteki altcoinlerle direkt takas edilebileceği yada harici bir borsadan satın alınabileceği anlamına gelir. Ek olarak, öteki altcoinler, öteki altcoinleri satın almanın kolay bir yolu olan Ethereum ağı üstüne kuruludur.

5. Altcoinlerinizi Durağan(durgun) Bir Cüzdanda Saklayın

Madeni paralarınızı bir kripto para borsasında aldıktan sonrasında, onları bir yerde saklamanız gerekecek. Bir çok tüccar, kripto paralarını bir ‘sıcak cüzdan’ içinde meblağ. Bu, çevrimiçi olarak depolandıkları ve kolayca erişilebildikleri anlamına gelir.

Sıcak cüzdanlar uygundur bu sebeple onlara herhangi bir cihazdan erişebilir, madeni paralarınızı takas edebilir ve anında çekebilirsiniz. Bununla beraber, soğuk cüzdanlardan (çevrimdışı depolama) daha çok saldırıya açıktırlar.

Çözüm

Kripto para birimleri Avustralya’da bir patlama yaşıyor, bu yüzden birçok insan onlara daha çok para yatırıyor. Bitcoin fiyatı birçok insan için oldukca pahalı olduğundan satın almak zor olabilir. Her neyse ki, Doge ve Litecoin benzer biçimde öteki altcoinler uygun fiyatlı sadece gelecek vaat ediyor. Bu yüzden yukarıdaki rehberi takip ederek satın alabilir ve portföyünüzü çeşitlendirerek cüzdanınızda bulundurabilirsiniz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası