Bandai Namco, Gundam Temalı Metaverse’i Duyurdu – Metaverse Bitcoin Haberleri

0


Çeşitli fikri mülkiyetlerden (IP’ler) oyuncakların üretiminde yer edinen bir oyun geliştiricisi ve yayıncılık şirketi olan Bandai Namco, 130 milyon dolarlık metaverse gambiti hakkında daha çok informasyon deklare etti. Şirket, bu yeni girişimin Gundam IP’sine dayanacağını ve firmanın duyuru edilen IP Ekseni stratejisinin ilk örneklerinden kabul edilen ve fazlaca IP’li bir çoklu evren merkezi öngören ilk örneklerden biri olacağını söylüyor.

Bandai Namco, Metaverse’ini Gundam ile İnşa Etmeye Başlıyor

Japon oyun geliştirme ve yayınlama şirketi Bandai Namco, 130 milyon dolarlık metaverse yatırımının geleceği hakkında daha çok detay verdi. Şirket, metaverse tedavisini alacak ilk IP’nin birkaç video oyunu, manga ve anime uyarlaması olan popüler dev robot evreni Gundam olacağını onayladı. İlk olarak geçen ay bir duyuruda ima edilen şirket, bu haberi dünya genelinde duyurmak için üçüncü Gundam konferansından yararlandı.

Bandai Namco’ya bakılırsa:

[This metaverse will be a] Gundam fanatiklerinin çeşitli kategorilerde söyleşi etmek ve bağlantı oluşturmak için bir araya gelmeleri için fırsatlar platformu.

Serinin fanatikleri müzik, video oyunları, anime ve hatta seride bulunan değişik robotları yansılamak eden modeller olan Gunpla şeklinde değişik toplulukların bir parçasını oluşturabilecekler.

Ek olarak şirket, kullananların Gunpla modellerini tarayarak onları metaverse ile tanıştırabileceklerini ve harpte öteki Gunpla kullanıcılarıyla yüzleşebileceklerini de deklare etti.


Kullanıcı İçeriği Kraldır

Bandai Namco’nun ilk meta veri deposu örneği, meta veri deposunun içindeki öteki şirketlerin Gundam pazarına girişini teşvik etmek için daha çok firmanın ilgisini çekecek bir aygıt olarak kullanılacak. Bu sayede öteki firmalar Gundam temalı ürünlerini Bandai Namco’nun onayı ile sunma fırsatına haiz olabilirler.

Bununla beraber, Bandai Namco’nun kullanıcılara verdiği odak, bu yaklaşan sistemde de önemlidir. Duyuruya bakılırsa kullanıcılar, müşteriden müşteriye (C2C) iş biçiminde kendi Gundam içeriklerini de üretebilecekler. Bu özellik, kullananların kendi yarattıklarından gelir elde etmelerini sağlayarak içerik oluşturucular ve tüketiciler içinde sürdürülebilir bir iktisat kurulmasına olanak tanır. Bununla ilgili olarak Bandai Namco, “yeni Gundam işletmelerinin yaratılmasını ve bunun hayranlarla beraber oluşturulan Gundam IP’nin daha da genişlemesine yol açacağını” belirtti.

Öteki firmalar de belirli bir oyun teklifinin ömrünü uzatmanın bir yolu olarak ödüllerin ve kullanıcı tarafınca oluşturulan içerik ekonomilerinin önemini kabul ettiler. Ocak ayında yazdığı bir mektupta bu yeni özelliklere desteğini dile getiren Square Enix’in başkanı Yosuke Matsuda’da durum bu şekilde.

Bandai Namco’nun Gundam Metaverse girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

sergio@bitcoin.com'

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası