Bank of America’dan genç yatırımcılara yönelik kripto araştırması

ABD merkezli bankacılık devi Bank of America, 2022 yılı ve varlıklı Amerikalıları odağına alan yeni bir araştırma emek vermesi gerçekleştirmiş oldu. Emek verme kapsamında, bu senenin mayıs ve haziran ayları içinde hane içindeki yatırım yapılabilir varlıkları 3 milyon doların üstünde olan 21 yaş üstündeki 1.052 kişiyle çevrim içi bir anket yapılmış oldu. Ankete katılanların tümünün Bank of America müşterisi olmadığının altını çizen banka, iştirakçilerin ABD’nin yüksek gelirli nüfusunun bir temsili olduğuna işaret etti.  
Aktarılan detaylara gore; geleneksel yatırım tavsiyesi, genç yatırımcıların daha büyük yaşlarındaki yatırımcılardan daha azca değil, daha çok hisseye haiz olması icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor. Fakat Bank of America’nın araştırması, 21 ila 42 yaş arasındaki yatırımcıların yatırım portföylerinin yalnızca dörtte birini hisse senetlerinde tuttuğunu gösteriyor. 45 yaş ve üstü yatırımcılar ise portföylerinin yüzde 55’ini hisse senetlerinde tutuyor.  
Hisse senetlerine itimat duymayan genç yatırımcıların nerelerde gelişme fırsatları gördüğünü inceleyen araştırma, bu kişilerin 1 numaralı tercihinin kripto para benzer biçimde alternatifler olduğuna işaret ediyor. 
Genç yatırımcıların yüzde 29’u, kripto paraların zenginlik yaratmada mühim bir fırsat bulunduğunu düşünüyor
Araştırma sonuçlarına gore; genç yatırımcıların yüzde 29’u, kripto paraların zenginlik yaratmada mühim bir fırsat bulunduğunu düşünüyor. Daha büyük yaşlarındaki yatırımcı grubunda ise yalnızca yüzde 7’lik bir kesimin aynı fikirde olduğu görülüyor. Bununla beraber araştırma neticeleri; kripto para birimlerine ilgi söz mevzusu olduğunda, yaşın baskın bir unsur bulunduğunu ortaya koyuyor. Genel kullanım düşük olsa da gençler, yatırım portföylerinde 7,5 kat kat daha çok kripto bulunduruyor ve 5 kat daha çok oranda kriptoyu oldukça iyi anladıklarını söylüyor.  
Bununla beraber; genç yatırımcıların yarısı, kripto mevzusunda rehberlik almak için toplumsal medyaya yöneliyor. Daha büyük yaşlarındaki yatırımcılarda ise bu oranın yüzde 30 seviyesinde olduğu görülüyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası