Bilanço Dijital Varlıklarda 1,26 Milyar Dolar Gösteriyor – Haberler Bitcoin Haberleri

0


Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, bitcoin’i elinde tutuyor. Firmanın bilançosu, dijital varlıklarda 1.261 milyar dolar gösteriyor. Tesla, geçen senenin ilk çeyreğinden bu yana herhangi bir kripto varlığı satın almadı yada satmadı.

Tesla, Bitcoin’i Hodl Etmeye Devam Ediyor

Tesla, Çarşamba günü 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin kazanç neticelerini deklare etti. Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi, enflasyon baskısına karşın Wall Street tahminlerini aşan üstün dereceli bir çeyrek satış ve kâr bildirdi.

Firmanın geliri, bir yıl ilkin 10.39 milyar dolardan %81 artarak 18.76 milyar dolara terfi etti. Geçen yıl 438 milyon dolar olan kazancı, bu senenin ilk çeyreğinde %658 artarak 3.32 milyar dolara terfi etti. Musk, Çarşamba günkü kazanç çağrısı esnasında “Gelecek mevzusunda şu an olduğumdan daha ilkin asla bu kadar iyimser ve heyecanlı olmamıştım” dedi.

Üstün dereceli kârın ortasında, Tesla’nın bilançosu 1.261 milyar dolarlık net dijital varlık gösteriyor.

Tesla Hodls Bitcoin: Bilanço Dijital Varlıklarda 1,26 Milyar Dolar Gösteriyor
Tesla’nın Q1 2022 bilançosu. Kaynak: Tesla

Tesla’nın nakit akış tablosu, firmanın tek dijital varlık alımının, geçen senenin ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolar değerinde BTC aldığında gerçekleştiğini gösteriyor. Dijital varlıkların tek satışı da aynı çeyrekte gerçekleşti.

Tesla Hodls Bitcoin: Bilanço Dijital Varlıklarda 1,26 Milyar Dolar Gösteriyor
Tesla’nın Q1 2022 nakit akış tablosu. Kaynak: Tesla

Ocak ayında Tesla, bazı ürünler için mem kripto para dogecoin’i kabul etmeye başladı. Sadece şirket hemen hemen bir ödeme seçeneği olarak bitcoin’i geri getirmedi.

Musk, bitcoin’i bir kıymet deposu olarak gördüğünü, dogecoin’in ise işlemler için daha uygun bulunduğunu söylemiş oldu. Daha ilkin kişisel olarak bitcoin (BTC), eter (ETH) ve dogecoin (DOGE) sahibi bulunduğunu ve bu tarz şeyleri satmayacağını açıklamıştı.

Tesla patronu geçtiğimiz günlerde platformda “mühim iyileştirmeler” yapmak amacıyla Twitter Inc.’i satın almak için bir teklifte bulunmuş oldu. Teklif, onu toplumsal medya devinde %9,2 hisse alarak izledi. Musk’ın Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolar sağlamış olduğu bildiriliyor.

Tesla’nın Bitcoin’i elinde tutması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası