Binance CEO’su, FTX’i satın alma niyetini duyurdu

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun firmanın FTX Token’daki (FTT) pozisyonunu tasfiye edeceğini açıklamasının arkasından ‘SBF’ olarak da malum FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, görünüşe gore büyük kripto borsaları arasındaki ihtilaf söylentilerini bastırmak için izahat yapmış oldu.

Bankman-Fried’in 8 Kasım’da paylaşmış olduğu bir Twitter gönderisine gore FTX, para çekme birikimini temizleme girişimlerini takiben Binance ile stratejik bir işlem üstünde anlaşmaya vardı. SBF, Binance’den likidite sıkışıklıklarını gidermeyi ve varlıkları 1: 1 bazında korumayı hedefleyerek devreye girmesini istediğini söylemiş oldu.

SBF, “Toplumsal medyada, iki borsa içinde çatışma olduğuna dair söylentilerin gezindiğini biliyorum. Sadece Binance, düzenleyicilerle sektör ilişkilerini geliştirmek için çalışırken daha merkeziyetsiz bir küresel ekonomiye bağlı bulunduğunu onlarca kere gösterdi. Güvenli ellerdeyiz,” ifadelerini kullandı.

Zhao da Twitter’daki paylaşımında FTX’in, mühim bir likidite sıkışıklığı sebebiyle 8 Kasım’da Binance’e yardım talebinde bulunduğunu söylemiş oldu. CZ’ye gore SBF’nin atıfta bulunmuş olduğu işlem, Binance’ın FTX’i satın alması için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubuydu. Zhao, Binance’in bu durumu gerçek zamanlı olarak değerlendirdiğini ve anlaşmadan her an çekilebilme olanağına haiz bulunduğunu da sözlerine ekledi.

İki büyük borsa arasındaki geçici anlaşmanın duyurusu, SBF’nin Twitter’da FTX ve varlıklarının iyi durumda bulunduğunu iddia etmesinden ve likidite problemlerine ilişkin raporları da yanlış söylentiler olarak nitelendirmesinden yalnız bigün sonrasında yapılmış oldu. FTX CEO’su ek olarak, CZ’yi borsaların ekosistem için beraber çalışmasını sağlamaya çağırdı, sadece Binance CEO’sunun toplumsal medyadaki cevaplarından bazıları, bu anlaşmayı desteklemediğine işaret etti. Zhao, Alameda Research’ün borsadaki FTT varlıklarını satın almasının aksine, Binance’in özgür piyasada kalacağını ima etti.

İlginizi Çekebilir: FTX Token fiyatı yüzde 30 düşüş riskiyle karşı karşıya

FTX ve Binance arasındaki antak kalma ileriye taşınırsa, potansiyel olarak kripto sektöründe önemi büyük olan bir satın alımı temsil edecek. Bazı raporlar da Coinbase’in, BtcTurk’u 3,2 milyar dolara satın almayı planladığını bildirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası