Binance CEO’su piyasaları değerlendirdi: “Bulaşıcı etki devam edecek”

Dünyanın işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kısa bir süre ilkin Bloomberg ile yapmış olduğu bir röportajda kripto piyasasının güncel durumunu değerlendirdi. Kardeş şirketi Alameda Research’ü desteklemek için satın alan fonlarını kullandığına yönelik iddialar ve Binance ile yaşamış olduğu krizi takiben 11 Kasım’da batkı başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX’in çöküşünün yarattığı bulaşıcı etkinin bir süre daha devam edeceğine işaret eden Zhao, sektörün genel durumunun hala iyi bulunduğunu da sözlerine ekledi. 

Binance CEO’su, FTX’in milyarlarca dolarlık kayıplar yaşadığını belirterek bu durumun kripto piyasasına negatif bir halde yansıdığını ve sektörün gelişimini yavaşlattığını dile getirdi. Zhao, sektöre olan itimatını de yineledi. Röportajında batkı eden kripto kredi şirketi Voyager Digital ile ilişkilerine de değinen Zhao, Voyager Digital’ın varlıkları için yeni bir teklif sunacaklarını açıkladı. 

Changpeng Zhao: “Çin ile hiçbir bağlantımız yok” 

Öte taraftan; Zhao, Binance’in Çinli bir şirket olmadığı yönündeki vurgusunu da tekrarladı. “Binance Çinli bir şirket değil; Çin ile hiçbir bağlantımız yok” diyen CEO, kendisi Çinli şeklinde gözüktüğü için şirketinin de Çinli olduğuna inanıldığını dile getirdi. 

Zhao, eylül ayı başlarında da benzer bir izahat yapmış ve Çin’le kişisel ve ticari geçmişine ilişkin ayrıntıları paylaşmıştı. Açıklamasında Binance’in Çin merkezli bir platform olmadığını vurgulayan Zhao, platformun Çinli bir kişi tarafınca gizlice yönetildiğine yönelik komplo teorilerinin mesnetsiz bulunduğunun da altını çizmişti. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası