Binance, Donald Trump’a hizmet veren denetim şirketi ile birlikte çalışacak

Kripto para borsası Binance, FTX’te meydana gelen çöküşle birlikte tetiklenen biriki kanıtı (PoR) denetimlerinin bir parçası olarak muhasebe şirketi Mazars ile birlikte çalışacak. 

Muhasebe şirketi Mazars, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın şirketi için çalışıyor. Wall Street Journal tarafınca 30 Kasım’da gösterilen rapora nazaran, şirket Binance’in biriki kanıtı güncellemelerinde resmi üçüncü taraf finansal denetlemeleri yapmak suretiyle atandı. 

Binance’den bir sözcü, muhasebe şirketinin aslına bakarsan borsanın resmi olarak paylaşmış olduğu Bitcoin (BTC) biriki kanıtlarını incelediğini ve bundan sonrasında da firmanın güncellerinin token verilerini incelemeye devam edeceğini deklare etti. Sözcü, “Bitcoin için ilk güncelleme onayı bu hafta tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.  

Mazars, genel merkezi Paris’te bulunan resmi bir muhasebe şirketidir. Firmanın ABD birimi, Mazars US, Donald Trump için uzun süreler hizmet vermiştir. Bununla birlikte Mazars, 2019’da Temsilciler Meclisi Nezaret ve Düzeltim Komitesi’nin Trump’ın bazı mali kayıtlarını talep etmesiyle bir münakaşaya karışmıştı. Söylentilere nazaran şirket 2022 senesinde Trump ve ailesiyle olan bağlantılarını kopardı. 

Haber, biriki kanıtı denetimlerinin bir parçası olarak yüksek meblağlardaki varlıklarını hareket ettirmesinin arkasından geldi. Binance, 28 Kasım tarihinde 2 milyar dolar tutarındaki 127,351 tane BTC’yi bilinmeyen bir cüzdan adresine gönderdi. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao ise bu işlemin devam etmekte olan biriki kanıtı sürecinin bir parçası bulunduğunu deklare etti. 

Bu fiil de kripto topluluğunda bazı endişelerin ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Bilinmiş olduğu suretiyle Zhao, daha önceleri borsalarda yüksek miktarlardaki varlıkları geçirme etmenin kötüye işaret bulunduğunu açıklamıştı. 

Daha ilkin belirtildiği şeklinde Binance, FTX borsasının çöküşünün arkasından biriki kanıtı sürecini başlattı. Şirket 25 Kasım’da ek olarak Merkle Tree destekli Bitcoin için fon kanıtı uygulamasını başlattı. Bu uygulama ise Binance’in şeffaflığını kanıtlamak amacıyla başlatıldı. 

İlginizi çekebilir: Kripto borsası OKX biriki kanıtı verilerini deklare etti 

Öte taraftan FTX krizinin arkasından yatırımcıların itimatını kazanmak adına biriki kanıtı sürecini başlatan tek borsa Binance değildi. OKX ve KuCoin şeklinde pek fazlaca borsa, Binance’in arkasından biriki kanıtı uygulamasını başlattı.  

Binance, Cointelegraph’ın yorum talebine yanıt vermedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası