Binance, kripto kurtarma fonu için 1 milyar dolar ayırmayı hedefliyor

(*1*)

Binance, tavsiye edilen bir kurtarma fonu için 1 milyar dolar ayırmayı planlarken, borsa CEO’su ise ABD Birleşik Devletleri merkezli işletmesinin, batkı etmiş kripto para kredi şirketi Voyager’ın varlıkları için yeni bir teklif verme niyetini deklare etti.

24 Kasım’da BloombergTV’ye konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para birimi ekosistemi için oldukça kargaşa ve bunalımlı olan geçtiğimiz ay süresince gündemdeki bir takım mevzuya değindi.

Bu konuların başlangıcında Binance’in önerilmiş olduğu ve finansal sorun içindeki gelecek vaat eden projelere destek sağlamayı amaçlayan sektör kurtarma fonu vardı. Borsanın kurucusu, FTX’in sıkıntılı çöküşünün peşinden bu fikri ortaya attı.

İlginizi Çekebilir: CZ, firmanın kurtarma fonu için Abu Dabi yatırımcılarıyla görüştüğü haberini yalan olduğunu beyan etti

Zhao, fonun ayrıntılarının borsanın blogunda gelecek günlerde yayımlanacağını söylemiş oldu:

“Fonun gidişatı mevzusunda, sanırım değişik sektör oyuncularının istedikleri şeklinde katkıda bulunacağı rahat bir yaklaşımla ilerliyoruz.”

Binance CEO’suna gore fon hepimiz tarafınca görülebilecek ve katkıda bulunanlar merkezi, saydam bir blokzinciri adresine fon gönderecek. Zhao ek olarak, sektörün toparlanmasını beklediği altı aylık bir yol haritası sunarken, fonun 2022 sonundan ilkin faaliyete geçmesinin beklendiğini de belirtti.

Rapor ek olarak Binance.US’nin, batkı eden Voyager Digital’e ilişik varlıklar için yeni bir teklifle ilgilendiğini de belirtti. Şirket, Mayıs 2022’deki Terra çöküşünün peşinden batmak suretiyle olan bir avuç firmadan biriydi.

Binance CEO’su, borsanın FTX’e ilişik bazı varlıklara yada işletmelere ikinci kez bakmayı değerlendireceğini de söylemiş oldu. Binance, FTX’in Kasım 2022’deki çöküşünden ilkin Sam Bankman-Fried’in borsasını satın almak için bir antak kalma yapmayı değerlendirmişti.

Zhao, FTX’in bir takım projeye yatırım yaptığını, bunlardan bazılarının kurtarılabilir olabileceğini ve uygun olduklarında ilgi çekebileceğini söylemiş oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası