Binance, SEBC’yi satın aldı: Japonya pazarına giriyor

Dünyanın işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olan Binance, Japonya merkezli kripto borsası servis sağlayıcısı Sakura Exchange BitCoin’in (SEBC) yüzde 100’ünü satın aldı. Bu satın almayla beraber platform, Japonya Mali Hizmetler Kurumu’nun (JFSA) düzenlemelerine doğal olarak olan bir kuruluşu satın alarak yeniden Japonya pazarına adım atmış oldu. Satış anlaşmasının mali bilgileri hemen hemen açıklanmadı. Binance’in, SEBC üstünden Japonya’daki kullanıcılara yasal olarak direkt Japonya tarafınca düzenlenen hizmetler sunmuş olacağı ifade edildi. 

Popüler kripto para borsası; daha ilkin Fransa, İtalya, İspanya, Bahreyn, Abu Dabi, Dubai, Yeni Zelanda, Kazakistan, Polonya, Litvanya ve Kıbrıs’ta da düzenleyici onay almıştı. SEBC’nin satın alınmasıyla şirket, Doğu Asya bölgesindeki ilk lisansını da almış oldu. Binance Japonya Genel Müdürü Takeshi Chino, mevzuya ilişkin açıklamasında Japonya pazarının kripto paraların benimsenmesinde kilit bir rol oynayacağına işaret etti. Chino ek olarak, Binance’i mahalli kullanıcılar için uyumlu bir halde geliştirmek suretiyle düzenleyici kurumlarla etken bir iş birliği içinde çalışacaklarını dile getirdi. 

SEBC, güncel olarak 11 işlem çiftini destekliyor

Öte taraftan; Japonya Mali Hizmetler Ajansı’na kayıtlı bir kripto borsası olan SEBC, müşterilerine aracılık ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Tokyo merkezli borsa; güncel olarak BTC/JPY, ETH/JPY, BCH/JPY, XRP/JPY, LTC/JPY, ETC/JPY, XEM/JPY, MONA/JPY, ADA/JPY, XYM/JPY ve COT/JPY olmak suretiyle toplamda 11 işlem çiftini destekliyor.  

SEBC CEO’su Hitomi Yamamoto ise Binance’in kuvvetli uyumluluk sisteminin Japonya’daki kullanıcılar için daha uyumlu bir ortam meydana getirmeye katkıda bulunacağına ve toplu benimseme için lüzumlu olan mühim kripto hizmetlerine erişmelerine destek olacağına işaret ediyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası