Bir Bitcoin Sahibi, Yüzme Havuzunu Isıtmak İçin BTC Madencilik Donanımından Gelen Atık Isıyı Kullanıyor

0


Girişimci bir Bitcoin madencisi, yüzme havuzunu ısıtmak için madencilik donanımı tarafınca üretilen enerjiyi kullanıyor.

Cointelegraph tarafınca hazırlanan bir rapora nazaran Minnesota merkezli Bitcoin madenciliği meraklısı Jonathan Yuan, evlatlarının yüzme sevgisine bir çözüm istedi. Yuan, evlatlarının suyun fazlaca soğuk olması sebebiyle senenin büyük bölümünde yüzme havuzlarını kullanamadıklarını söylemiş oldu.

Yuan, Bitcoin madenciliği bilgisini kullanarak, yüzme havuzunu ısıtmak için ekipmandan gelen ısı üretimini kullanmaya karar verdi. Baba Cointelegraph’a, yüzme sezonu süresince havuzu 90 aşama fahrenhaytın üstünde tutan bir sistem kurarak bir ısı eşanjörü ve bazı ASIC’ler satın alabildiğini söylemiş oldu.

Rapor, sürecin, madencilik işlemi esnasında ASIC’leri eşzamanlı olarak soğutan ve havuzun sıcaklığını yükseltmek için ısıyı geri alan daldırma yöntemiyle çalıştığını iddia ediyor. Yuan, prosesinin, evlatlarının en sevilmiş olduğu eğlenceye ek olarak, yaşam ve emek verme alanlarını ısıtmak için de kullanılabileceğini söylemiş oldu.
Yuan, Çin’in kripto madenciliği yasağı esnasında, Bitcoin’in madencilik zorluğunu ansızın mühim seviyede düşüren bir muamma bulunduğunu deklare etti:

Ne süre [the] Güçlük bir kaya şeklinde düştü, aslen tüm ASIC’leri sınıra kadar zorladım, bu da havuz sıcaklığını 110F’nin üstüne çıkardı, bu yüzden çocuklar ortalama iki ay yüzmek zorunda kalmadı. fazlaca gülünç. Evet, “üzgünüm çocuklar, havuz fazlaca sıcak, bugün yüzemezsiniz” demek zorunda kaldım.

Rapor, “güçlük ayarının o zamandan beri yeni zirvelere yükseldiğini” ve Yuan’ın evlatlarının “yeniden yüzebildiğini” anlatmaya devam etti. Yuan, Cointelegraph’a Bitcoin madenciliğinden “para kazandığını” ve “en iyi yanı havuzun muhteşem bir ısı tamponu görevi görmesi bulunduğunu” söylemiş oldu.

mesuliyet reddi

Yazar yada bu makalede adı geçen herhangi bir şahıs tarafınca anlatılan görüş ve düşünceler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada başka bir tavsiye niteliği taşımaz. Kripto varlıklara yatırım yapmak yada alım satım yapmak, finansal yitik riskiyle beraber gelir.

Fotoğraf Kredisi

Öne Çıkan Fotoğraf “moerschy” tarafınca Pixabay.com vasıtasıyla

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası