Bir Durgunluğa Yaklaşıyoruz Ama Bu ‘Aslen İyi Bir Şey’ – Ekonomi Bitcoin Haberleri

0


Tesla CEO’su Elon Musk, ABD ekonomisinin resesyona yaklaştığına inanıyor sadece bunun niçin “aslına bakarsak iyi bir şey” bulunduğunu deklare etti. Musk, yaklaşan resesyonun 12 ila 18 ay süreceğini tahmin ediyor.

Elon Musk ABD Durgunluğunu Tartışıyor

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk Perşembe günü bir takım tweet’te ABD ekonomisi ve yaklaşan durgunluk hakkında düşüncelerini paylaştı.

Durgunluğa yaklaşıp yaklaşmadığımıza ilişkin bir soruya cevap olarak, “Evet” yanıtını verdi. Sadece Musk, “Bu aslına bakarsak iyi bir şey” dedi.

Tesla patronu, “bazı iflasların olması icap ettiğini” vurgulayarak, “Aptalların üstüne fazlaca uzun süredir para yağıyor” dedi. Şunları detaylandırdı: “Tüm Covid evde kalma vakaları, insanları hakkaten fazlaca çalışmanıza gerek olmadığını düşünmeleri için kandırdı. Gelen kaba uyanış!”

Durgunluk tweeti, geçen hafta yapmış olduğu ve ABD ekonomisinin “muhtemelen” bir durgunluk içinde bulunduğunu belirten bir açıklamanın arkasından geldi. İşlerin “daha ​​da kötüleşeceği” mevzusunda uyardı ve durgunluğun 12 ila 18 ay sürebileceğini tahmin etti.

Musk, “Enflasyonun dürüst sebebi, hükümetin haiz olduğundan bir milyon daha çok para basması” dedi.

Giderek artan sayıda yatırım bankası durgunluk mevzusunda uyardı. Goldman Sachs Kıdemli Başkanı ve eski CEO’su Lloyd Blankfein geçtiğimiz günlerde bir durgunluğa doğru gittiğimizi söyleyerek şirketlere ve bireylere buna hazırlanmalarını tavsiye etti.

Buna ek olarak, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, bu haftaki bir araştırma notunda, Federal Biriki’in üstün dereceli enflasyonu dengelemek için faiz oranlarını artırma çabalarının bir durgunluğu tetikleyebileceği mevzusunda uyardı. “Faiz oranlarını fazlaca fazla artırırlarsa, durgunluğu tetikleme riskiyle karşı karşıya bırakılırlar. Yeterince sıkılaştırmazlarsa, risk kontrolden çıkmış enflasyon olur. Muhteşem bir netice görmek zor,” diye detaylandırdı Blackrock.

Bu hikayedeki etiketler

Blackrock, BlackRock durgunluğu, Elon Musk, elon misk enflasyonu, Elon Musk tahminleri, elon musk durgunluğu, elon Musk durgunluk tahmini, Goldman Sachs, Goldman Sachs durgunluğu, SpaceX durgunluğu, Tesla durgunluğu

Bir durgunluğun iyi bir şey olduğu mevzusunda Elon Musk ile aynı fikirde misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası