Birleşme Yaklaştıkça Ethereum’un Hash Oranı Ömrü Yüksekliğini Aşar – Madencilik Bitcoin Haberleri

0


Mayıs ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) takiben, Ethereum’un hash oranı 4 Haziran Cumartesi günü saniyede 132 petahash’a (PH/s) ulaşmış olduğu için yeniden rekorlar kırıyor. s ve ağın en iyi madencilik havuzu Ethermine, ağın hash oranının %0,24’üne hükmediyor.

Ethereum’un Hash Oranı Bu Yıl Yüksek Bir Üstün dereceli Daha Elde etti

2 Haziran’da Bitcoin.com News, Mayıs ayı süresince Bitcoin hash oranının %71’inden fazlasını elinde tutan ilk beş madencilik havuzunu bildirdi. O sırada BTC’nin hash oranı, saniyede ortalama 200 exahash (EH/s) civarında kaba bir averaja sahipti ve malum 16 madencilik havuzu, önde gelen kripto varlığını çıkardı.

Geçen Mayıs, Bitcoin hash gücünün ortalama %1,03’ü gizli saklı madencilerden kaynaklandı ve işlem gücü 2 Mayıs 2022’de 734.577 blok yüksekliğinde bir ATH’ye dokundu. Ethereum’un hash oranı, Mayıs ayında Terra LUNA ve UST serpintileri esnasında bir ATH’ye ulaştı ve 14.770.231 blok yüksekliğinde 127 PH/s’ye ulaştı.

4 Haziran 2022’de Ethereum’un en iyi madencilik havuzları. Bitcoin (BTC) malum 16 havuza sahipken, Ethereum’un Cumartesi günü ortalama 78 madencilik havuzu var.

Ortalama iki hafta sonrasında, Ethereum’un hash oranı 30 Mayıs’ta 14.874.537 blok yüksekliğinde yeniden 127 PH/s’ye ulaştı. Bitcoin, ağın hash oranının çoğunluğunu yakalayan 16 malum madencilik havuzuna sahipken – ilk beş komut olarak %70’ten fazla – Ethereum’un 78 havuzu var. zincire adanmıştır.

Ethereum’un en iyi madencilik havuzu Ethermine, saniyede 296.69 terahash (TH/s) ve ikinci en büyük havuz F2pool, 151.46 TH/s’yi yakalar. Ethermine ve F2pool’u Poolin, Hiveon ve 2miners takip ediyor. İlk beş ether madenciliği havuzu metriğinden, birleşik havuzlar, Ethereum’un küresel hash oranının %0.745’ini üretiyor.

Ethereum’un hash oranı, 4 Haziran 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 14.902.285 blok yüksekliğinde saniyede 132 petahash’a (PH/s) ulaştı.

Cumartesi günkü veriler, hash gücü metriği 2022’de bir kez daha başka bir ATH’ye dokunduğu için Ethereum’un hash oranının 132 PH/s’ye ulaştığını gösteriyor. ATH, 14.902.285 blok yüksekliğinde gerçekleşti ve 13 Mayıs ve 30 Mayıs’ta kaydedilen ETH hashrate metriklerinden %3.93 daha yüksekti. (127 PH/s).

Bu yıl üstün dereceli seviyeler, The Merge yaklaşırken geliyor ve ağ tamamen bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri protokolüne dönüştürülecek. Geçiş tamamlandığında, Ethereum zincirine hash gücü tahsis eden 78 madencilik havuzunun başka bir ağ madenciliği yapması gerekecek.

Ethereum classic (ETC), ubiq (UBQ), musicoin (MUSIC), callisto (CLO) ve quarkchain (QKC) dahil olmak suretiyle ETH madencilerinin seçebileceği bir takım kripto ağı vardır. Yazma esnasında, Ethereum’un konsensüs algoritması Ethash en karlı olanıdır ve onu karlılık açısından konsensüs algoritması Kadena izlemektedir.

Ek olarak, Scrypt, X11 ve Cuckatoo32’yi içeren öteki üç konsensüs algoritması SHA256’dan (BTC’nin algoritması) daha karlıdır. Bununla beraber, Birleştirme’nin peşinden, düşünce birliği algoritması Ethash, ethereum (ETH) madenciliği kabiliyetleri kaldırıldığında muhtemelen en karlı algoritma olmaktan çıkıp madenciliğe düşecek.

Bu hikayedeki etiketler

132 Petahash, 132 PH/s, 2miners.com, ETH, ETH Hashpower, ETH hashrate, Ethash, ethereum hashrate, Ethereum madenciliği, ethereum madencilik operasyonları, Ethereum Network, Ethereum’s hashrate, ethermine.org, F2Pool, Flexpool.io, hashrate ATH , hiveon.net, Lifetime Hashrate High, megahash, madencilik, Petahash, Poolin, PoS, PoW, Terahash, The Merge

Ethereum’un hash oranının Cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine erişmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Sorumlusu ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.000’den fazla yazı yazdı.
Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası