BİST’ten deprem bölgesindeki şirketler için açıklama


Borsa İstanbul, deprem bölgesinde faaliyet gösteren SASA, BOSSA, BLCYT, SANKO, HATEK, ISDMR, ARSAN, RUBNS hisseleri için açıklama yaptı.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan ve ülkenin doğu illerini etkileyen deprem bölgesinde yer alan şirketlerin faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildi.

BİST’in aldığı karara göre, SASA, BOSSA, BLCYT, SANKO, HATEK, ISDMR, ARSAN, RUBNS hisse senedi emri bulunan şirketler nasıl etkilendiğine dair açıklama yapana kadar işlem kuyruklarının kapatılacağı açıklandı. deprem tarafından.

BİST açıklaması şöyle:

02.06.2023 tarihinde meydana gelen sismik afet nedeniyle deprem bölgesinde bulunan SASA, BOSSA, BLCYT, SANKO, HATEK, ISDMR, ARSAN, RUBNS hisselerinin işlem kuyruklarının bir saate kadar durdurulmasına karar verilmiştir. Şirketlerin depremden nasıl etkilendiğine ilişkin özel durum açıklamaları kamuyu aydınlatma platformunda yapılmaktadır.etiketler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası