Bitcoin, ‘acımasız’ BTC fiyat boğa tuzağı uyarısı üzerine 6 haftanın en düşük seviyelerinden toparlandı

0


Bitcoin (BTC), BTC/USD’nin Mart ortasından bu yana en düşük seviyelerine ulaşmış olduğu başka bir acı gecesinin peşinden 27 Nisan’da 39.000 doları geri aldı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yaygın doların elinde “tüm varlıklar acı çekiyor”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, yazım esnasında Bitstamp’ta %2,5 artışla 39.200 $ ile en büyük kripto para ticaretini gösterdi.

Salı, Wall Street ticareti adım atar başlamaz yeni problemler görmüş oldu, Bitcoin hisse senetlerini bir kez daha yokuş aşağı takip ederek iki kez 37.700 dolara ulaştı.

Bu alan aslına bakarsanız bir likidite soruşturma fırsatı olarak radarda olmasına karşın, bazıları satışın yapıldığına ikna olmaktan oldukça uzaktı.

Popüler tüccar Kaleo, mevcut rahatlamanın basitçe bir ölü kedi sıçraması biçimi bulunduğunu ve gerçek acının momentum düştüğünde başlayacağını savundu.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, “Pekala, Bitcoin’deki bu fiyat hareketi bu aşamada yukarı yönlü olarak oldukça fazla bağırmıyor. Her yukarı yönlü hareketi yine iade ettiği için zor” dedi. katma.

Hafta süresince olduğu benzer biçimde, ABD doları boğa koşusunu durdurma emaresi göstermedi ve ABD doları para birimi endeksi (DXY) Mart 2020’de belirlenen on yılların en yüksek seviyelerine meydan okurken kripto üstünde baskı yarattı.

Ekonomist Lyn Alden, “DXY, temel durumumun dışındaki siyaset yapıcı kararları sebebiyle temel durumumdan daha yükseğe ulaşıyor.” yazdı fenomen hakkında bir Twitter dizisinde.

“Dolayısıyla, bu gerçekleştiğinde ortaya çıkan piyasa sorunlarının bilincinde olmamız gerekiyor. Bu bir milkshake değil (mesela, ABD oranları artırıyor ve hisse senedi alımı yapıyor), bunun yerine tüm varlıklar zarar görüyor.”

ABD doları döviz endeksi (DXY) 1 haftalık mum grafiği. Kaynak: TradingView

TradFi ve kripto korkuyu hissediyor

Hem kripto hem de geleneksel tüccarlar arasındaki sinirler, düşen piyasa duyarlılığına yansıyan bundan dolayı açıkça görülüyordu.

İlgili: Bitcoin, %50 BTC fiyat düşüşüyle ​​sonuçlanan ender haftalık grafik sinyalini tekrarlıyor

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 12 Nisan’dan bu yana en düşük seviyesine ulaştı ve 21/100’de “aşırı korkuyu” yönlendirici piyasa havası olarak temsil etti.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: Alternatif.me

Geleneksel piyasa dengi Korku ve Açgözlülük Endeksi, yakın zamana kadar kriptoyu “yansız” bölgede geride bırakarak, Çarşamba günü 27/100 yada “korku” kaydederek sıraya girdi.

Korku ve Açgözlülük Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: CNN

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.