Bitcoin “ayı tuzağı” fiyatı 20 bin dolara yaklaştırdı

Bitcoin (BTC), 14 Ekim’de makro tetikleyicilere sürpriz bir tepki vererek 20.000 dolara fırladı.
BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingViewStocks, crypto smoke shorts
Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine gore BTC/USD paritesi, yalnızca birkaç saat içinde 2.000 dolara yakın yükseliş göstererek, son yedi günün en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.
ABD’nin eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin beklenenden yüksek gelmesinin peşinden ilk olarak düşüş görüldü, fakat bu düşüş trendi kısa sürdü.
Bitcoin, sonucunda “2022’nin en büyük ayı tuzağını gerçekleştirdiği” söylenen borsalar ile beraber TÜFE öncesi seviyelere terfi etti.
Popüler yatırımcı Stockrocker, Twitter’da “Bu şimdiye kadar gördüğüm en büyük ayı tuzağı olabilir” yorumunda bulunmuş oldu.
“Ben bile düşüş beklemeye başlamıştım.”
S&P 500 endeksinin 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingViewAnaliz hesabı On-Chain College ise, gün içinde yalnızca bir saatte görülen likidasyonların, son bir aydır bu vakit çerçevesinde görülen en yüksek kıymet bulunduğunu deklare etti.
Coinglass verileri, son 24 saatte tasfiye edilen toplam BTC pozisyonlarının değerinin 116 milyon dolar bulunduğunu aktardı. Kripto piyasası genelinde aynı süre zarfında likide edilen toplam kıymet ise 317 milyon dolar ölçüldü.
Kripto likidasyon grafiği. Kaynak: Coinglass2019’a kadar uzanan geçmiş performansı çözümleme eden Credible Crypto, yükseliş trendinin sürebileceğine işaret eden sinyaller tespit etti.
“Önceki iki büyük yükseliş hareketi başlamadan ilkin de 120 günü görece düşük dalgalanmayla ve konsolidasyonla geçirmiştik” diye analist, şöyleki devam etti:
“Bunaltan olması gerekiyor, bu sürecin bir parçası. Ne kadar sıkıcılaşırsa, yaklaşan yükseliş için o denli iyi olacaktır.”
BTC/USD paritesinin açıklamalı grafiği. Kaynak: Credible Crypto/ TwitterÖte taraftan, ABD Doları Endeksi’nin (DXY) kaybetmiş olduğu gücü geri kazanmaya başlaması, riskli varlık rallilerinin sürdürülebilirliğini tehdit ediyor.
ABD Doları Endeksi’nin (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası