Bitcoin (BTC) 280 günün ardından 28.000 dolarda

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir kez daha 28.000 $ aralığının üzerine çıkarak yatırımcılar ve daha geniş kripto para piyasası arasında yenilenmiş bir iyimserlik duygusu uyandırdı. Dijital para birimi, haftalarca süren dalgalı piyasa koşullarının ve yatırımcı güvenini artıran birkaç önemli gelişmenin ardından Pazar günü geç saatlerde bu dönüm noktasını geçti.

Bitcoin’in fiyat artışı, olumlu kurumsal benimseme haberleri, daha fazla düzenleyici netlik ve Bitcoin’in daha çekici bir değer deposu haline geldiğine dair artan bir his dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanıyor. Öte yandan, Bitcoin’in Aralık 2021’deki bir önceki zirvesinden bu yana ilk kez 28.000 doları geçtiğini de hatırlıyoruz.

Piyasa analistleri, kurumsal ilginin Bitcoin’in son yükselişinde önemli bir rol oynadığına inanıyor. Son haftalarda, büyük finans kurumları ve teknoloji firmaları da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli şirket, Bitcoin’i operasyonlarına veya yatırım portföylerine entegre etme planlarını açıkladı. Bu duyurular, Bitcoin’in ana akım bir varlık olarak konumunu daha da güçlendirdi ve yeni bir yatırım dalgasını ateşledi.

Ancak bankacılık krizinin de Bitcoin’in yükselişinde büyük etkisi oldu. Tüm bu gelişmelere bir de UBS’nin Credit Suisse’i 2 milyar dolara satın alma şartlarını kabul etmesi eklenince Bitcoin’in yükselişi durdurulamaz hale geldi.

Büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 28.000 $’a geri döndü

Büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süredir 22.000$ aralığının altında. Özellikle 2022’nin son çeyreğinde adeta 16.000 dolarda tutsak olan Bitcoin (BTC), 2023’ün ilk gününden itibaren gelişimini göstermeyi başardı.

Ayrıca birçok altcoin de Bitcoin sayesinde artış gördü.

Kripto para biriminin toplam piyasa değeri 1.813 trilyon doların üzerindedir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası