Bitcoin, Fed kararı sonrası 20.000 dolar civarında geziniyor

Bitcoin (BTC), Federal Rezer’in faiz oranı artışı kararının arkasından 3 Kasım’da düşüş yaşadı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

İşlem aralığı 20.000 dolar civarında

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere gore BTC/USD, gün içinde 20 bin doların birazcık üstünde gezindi.

Paritede, Fed’in faizi yüzde 0,75 oranında artırmasının arkasından, yukarı ve aşağı hareketlerin hem uzun hem de kısa tasfiyeleri tetiklemesi sebebiyle ani oynaklıklar görüldü.

Coinglass’tan alınan veriler, yazının yazıldığı ana kadar 24 saat süresince çapraz kripto tasfiyelerinin toplam 165 milyon dolar bulunduğunu doğruladı.

Bitcoin sonunda 3 Kasım’da, Fed kararı öncesi gezindiği seviyesinden birazcık daha düşük bir alanda seyretmeye devam etti.

Popüler Twitter trader’ı Crypto Tony de Twitter takipçilerine, “Boğa koşusunu başlatmak için daha çok konsolidasyon ve bir düşüş daha beklediğim için aslolan önyargım değişmedi.” dedi.

İzleme deposu Material Indicators’tan alınan veriler, Binance komut defterindeki işlemleri kullanarak potansiyel destek ve direnç bölgelerini altını çizdi.

19 bin dolar ve 21 bin dolarlık seviyeler, zincir içi analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan analist Maartunn’un odak noktasıydı.

Maartunn, “19 bin ve 21 bin dolar seviyesine iki sipariş kümesi eklendi. Bunlar FOMC’nin etrafına yerleştirildi,” ifadelerini kullandı ve şu şekilde devam etti:

“Bu yeni işlem aralığı mı olacak?”

BTC/USD komut defteri verileri (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter

DXY, riskli varlıklar için fena haberlere işaret ediyor

Ayrıca bir öteki trader John Wick ise, faiz artırımının arkasından ABD dolarının güçlenmesi mevzusunda davranışlarında ölçülü bulunduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin satıcılarının gücü tükendi — Dip yakın mı?

 

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Wick, ABD doları endeksinin (DXY) grafiklerini paylaşarak USD’nin kıymet kazanmasının tesirinin, risk varlıklarında da hissedileceği mevzusunda uyarıda bulundu.

“Bu, BTC dahil tüm varlık fiyatlarına baskı meydana getirecek. RSI’ın orta çizginin üstünde iyi mi yükselişe geçtiğine dikkat edin.”

ABD Dolar Endeksi (DXY) açıklamalı grafik. Kaynak: John Wick/ Twitter

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içinde ne olduğu yada ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm mühim detayları sağlamayı amaçlamakla beraber, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan ilkin kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası