Bitcoin madencileri, BTC fiyatında bir sonraki hareketliliği tetikleyenler olabilir

Bitcoin (BTC) madencileri, yeni araştırmaya gore BTC fiyatındaki bir sonraki tetiklenmeyi gerçekleştirebilir.

Zincir üstü çözümleme platformu CryptoQuant, 10 Kasım tarihindeki Quicktake gönderisinde BTC madencilerinin yakında batkı ile karşı karşıya kalabileceğini ileri sürdü.

Ağ koşulları madencileri “boğacak”

BTC/USD paritesinin yalnızca birkaç günde yüzde 20 düşmesinin peşinden, madenciler blok ödülleri ve işlem ücretlerinden elde ettikleri gelirden fazlaca daha fazlasını harcamaya başladı.

Bunun sonucunda madencilik ekipmanları atıl durumda kaldı ve madenciler, giderlerini karşılamak için BTC satmaya başladı.

CryptoQuant analisti MAC.D, “BTC güvenliği tüm zamanların en yüksek düzeyinde, fakat madencilik hacmi giderek düşüyor. Bu durum madencileri boğacak” diye deklare etti.

Analiste gore, madencilerin cüzdanından yalnızca 9 Kasım’da 5.400’den fazla BTC çıktı. Bu da satış baskısının artacağı şeklinde yorumlanabilir.

Büyük madencilik şirketlerinin borç yükümlülüklerini yerine getirmek için rezervlerindeki Bitcoin’leri topluca satmaları, aslına bakarsanız fena olan vaziyeti daha da kötüleştirebilir.

Gönderide “NASDAQ’ta listelenen birçok madencilik şirketinin borçlarını ödeyemediği yönünde haberler dolaşıyor. İflas ederlerse, BTC satmaktan başka seçenekleri olmayacak” diye açıklandı.

“Dolayısıyla madencilerin çekim işlemleri yakından takip edilmeli. Madencilerin çekim miktarı artarsa, BTC muhtemelen daha da kıymet kaybedecek.”

Gene de bu şekilde bir olayın pozitif bir sonucu da olabilir. Madencilerin satış yapmasıyla BTC fiyat dipleri içinde tarihsel olarak ilişki bulunuyor.

“İflas ettiklerinde bunu BTC satın alma fırsatı olarak kullanmaları gerekecek.”

Bitcoin madencilerinin çekim grafiği. Kaynak: CryptoQuant

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası