Bitcoin rüşveti iddiası: Rus yetkili gözaltına alındı!

Rus yetkili, 28 milyon bitcoinlerRekor bir rüşvet aldığı için tutuklandı. Marat Tambiev’Nisan 2022’de, araştırdığı bilgisayar korsanlarından, bilgisayar korsanlarının varlıklarına el koymaması karşılığında 1032,1 BTC aldığı iddia edildi.

Yerel haberlere göre, Rus yetkili Marat Tambiev soruşturma yürütüyor. korsan Grubundan rüşvet olarak 28 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) almakla suçlanıyor. Rapora göre bu, Rusya’da tek bir yolsuzluk davasında alınan en yüksek meblağ olarak kayıtlara geçti.

Tambiev, yolsuzluktan açığa alınana kadar Moskova’daki Tverskoy bölge komitesinin soruşturma bölümünün başkanıydı. Raporda, yetkililerin, birkaç ay önce Tambiev’in Moskova’daki evinde yapılan aramada ele geçirilen dizüstü bilgisayarında gizli 1032.1 BTC bulduğunu söyledi.

Başsavcı Yardımcısı, Tambiev’in Soruşturma Komitesi’ndeki görev süresi boyunca 11.7 milyon ruble (150.000 $’dan az) aldığını kaydetti.

Tambiev’in 28 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip olması, kanunla öngörülmemiş kaynaklardan mülk edindiğini gösteriyor.

Rus resmi iddiası ve Bitcoin

Yetkililere göre Tambiev, 7 Nisan 2022’de hacker grubu Infraud Organization Mark ve üyeleri Konstantin Bergmanov ve Kirill Samokutyaevsky’den rüşvet aldı. Raporda, Tambiev’in araştırdığı bilgisayar korsanlarının yasadışı varlıklarına el koymaması karşılığında rüşveti kabul ettiği belirtildi.

Raporda, bilgisayar korsanlarının 2,5 ila 3,5 yıl arasında değişen ertelenmiş cezalar aldıkları kaydedildi. Yetkililer, içlerinde yaklaşık 8,6 milyon dolar değerinde Bitcoin ele geçirdi.

Rapora göre, Tambiev’in 5 Haziran’da mahkemeye çıkması bekleniyor ve savcı, onun haksız yere elde ettiği tüm paralara el koymaya çalışacak. Tambiev iddialarla mücadele ediyor ve yolsuzluk iddialarını reddediyor. Kısa bir süre önce, soruşturma devam ettiği ve iddialar kanıtlanmadığı için görevine iade edilmesini talep ederek Soruşturma Komitesi’ne dava açmıştı. Ancak raporda, yolsuzluğun departman denetimi tarafından kanıtlanmasının ardından davanın düştüğü belirtildi.

İlginizi çekebilir: Yapay zeka projeleri yatırımcıların ilgi odağı haline geliyor

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası