Bitcoin stok-akış modelinin hedefinden sapması rekor düzeye ulaştı

Bitcoin (BTC), stok-akış (S2F) modelinin hedef fiyatından tarihin en büyük sapmasını göstermiş durumda.

Yığın-akış modeline dair yeni veriler, BTC/USD paritesinin öngörülen fiyat artışına kıyasla şimdiye kadar görülen en büyük sapmayı yaşadığını ortaya koyuyor.

Yığın-akış modelinde rekor sapma

BTC fiyatı devam eden FTX skandalı sebebiyle baskılanmayı sürdürürken, halihazırda negatif olan bir trend ise daha da güçlendi.

Güçlenen negatif trendlerden önde gelen S2F’nin fiyat tahminleri, giderek daha büyük bir baskı ve eleştiri ile karşı karşıya.

Bitcoin’in son rekorunu kırdığı Kasım 2021’e kadar epey popüler olan model, blok ödülü yarılanmalarını temel alarak, kripto paranın seneler içind göstereceği üstel fiyat artışına dair tahminler sunuyor.

S2F modeli, ciddi fiyat sapmalarını da dikkate alıyor ve yalnızca yükseliş içeren tahminler sunmuyor. Fakat bu faktörler dikkate alınsa bile, modelin mevcut fiyat hedefleri spot fiyatın epey yukarısında kaldı.

Modeli gözlemleyen seyretme deposu S2F Multiple, Bitcoin’in 19 Kasım itibarıyla 72.000 doların üstünde işlem görmesi icap ettiğini gösteriyor. Bu da fiyatta -1,47 sapma olduğu anlamına geliyor.

Modelin sapması, FTX skandalının patlak verdiği 10 Kasım’da -1,5’e ulaşarak rekor kırmıştı.

Bitcoin’in stok-akış çarpanı grafiği. Kaynak: S2F Multiple/ Twitter

Modelin yaratıcısı PlanB ise eleştirilerin arkasından savunmaya geçti. PlanB, “Dünyanın sonu gelmiş benzer biçimde geliyor, fakat FTX vakası muhtemelen uzun vadeli radardaki kısa süreli bir uyarı olarak duracak” diye deklare etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası