Bitcoin ve Ethereum, seçeneklerin sona ermesinden önce zemin kazanıyor

0


Bitcoin ve Ethereum benzer biçimde kripto para devleri, yatırımcılar kendilerini yaklaşan bir opsiyon sona erme dalgasına hazırlarken Perşembe günü tırmandı.

En büyük kripto tokeni %3,9 artarak 20.626 dolara yükselirken, Ethereum %5.8 artarak 1.108 dolara terfi etti.

CoinMarketCap’ten alınan verilere nazaran, küresel kripto piyasa kıymeti son güne nazaran %0,95 artışla 906.65 milyar dolar.

Ek olarak, son 24 saatteki toplam kripto pazar hacminin 65.08 milyar dolar bulunduğunu ve bu da %4.49’luk bir düşüş bulunduğunu söylemiş oldu. DeFi’deki toplam hacim şu anda 5,39 milyar dolar, toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin %8,28’i.

Tüm stabil madeni paraların hacmi şu anda 56.71 milyar dolar, bu da toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin %87.13’ü.

Kazançlar, Genesis Global Trading’e nazaran, “2022’nin ilk yarısında nihai ‘cadıyı’ üretmek için” vadeli işlemlerin sona ermesiyle aynı zamana denk gelen Cuma günkü haftalık opsiyonların sona ermesinden önce geldi.

“Deribit’te opsiyon açık faizi, Bitcoin için 2 milyar doların üstünde ve Ether opsiyonları için 1 milyar doların üstünde bir değere işaret ediyor, bu da bunu geniş bir farkla ufuktaki en büyük borsadaki vade sonu yapıyor (toplam açık faizin ~%39 ve ~%33’ü). Genesis’ten Ainsley To, Gordon Grant ve Noelle Acheson, “dedi.

Genesis, Cuma günü sona erecek Bitcoin seçeneklerinin çoğunlukla mevcut fiyat seviyelerinde grevler için kullanıldığını ve kavramsal açık faizin 20.000 dolarlık bırakım çevresinde yoğunlaştığını söylemiş oldu. Şirket, Ether için 1.000 dolarlık bırakım çevresinde karşılaştırılabilir bir konsantrasyon bulunduğunu ve çoğunlukla satışlarda bulunduğunu belirtti.

ABD Federal Rezervi enflasyonla savaşım etmek için faiz oranlarını yükselttiğinden, kripto para piyasaları son aylarda süratli bir halde düştükten sonrasında konsolide etmek için savaşım ediyor.

Terra/Luna ekosisteminin çöküşü ve riskten korunma fonu Three Arrows Capital Ltd. ile ilgili devam eden kaygı yatırımcıları daha da sarstı.

Mayıs ayında 40 milyar dolarlık bir yok oluşla kripto ekosistemi çöken Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, şunları söylemiş oldu: Wall Street Dergisi kazada neredeyse tüm net kıymetini kaybettiğini.

Perşembe günü gösterilen Journal’a verdiği röportajda, “Bu beni rahatsız etmiyor. Oldukça tutumlu bir yaşam yaşıyorum” dedi. Kwon gazeteye, Luna token Terraform Labs tarafınca desteklenen 100 dolar civarında işlem gördüğünde muhtemelen bir milyarder bulunduğunu söylemiş oldu. Bu madeni para şimdi sıfıra yakın işlem görüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, TerraUSD’nin çökmeden önce pazarlanmasının federal yatırımcı koruma düzenlemelerini ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Yaklaşan sona erme, bilhassa Bitcoin ve Ethereum, yüksek seçenek konsantrasyonuna haiz seviyelerin derhal yakınındaysa, fiyat hareketini potansiyel olarak etkileyebilir.

Abone olmak Nane Bültenleri

* Geçerli bir e-posta giriniz

* Haber bültenimize abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası