Bitcoin ve Ethereum Ticareti Brezilya’nın En Büyük Dijital Bankasına Yeşil Işık Yaktı

0


Brezilya’nın en büyük dijital bankası Nubank, yakında müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum satın almasına izin verecek. Neobank, gelecekte daha çok kripto para birimi eklemeyi bile ima etti.

Brezilya’nın en büyük bankası Nubank, yakında Bitcoin ve Ethereum ticareti sunacak. Banka, duyuruyu 11 Mayıs’ta yapmış oldu ve müşterilerin iki kripto para birimini minimum 1 Brezilya reali fiyatla satın alabileceklerini söylemiş oldu.

Müşteriler bu varlıkları mevcut hesaplarından satın alabilecek ve hususi hesaplar açmak zorunda kalmayacaklar. Bu, pazara girişinizi kolaylaştıracaktır. Banka ek olarak gelecekte yeni kripto varlıkları ekleyebileceğini söylemiş oldu. Geçmişte birçok mevcut finansal kuruluşta olduğu şeklinde, Paxos da süreci kolaylaştıran ortak olacaktır.

Nubank CEO’su ve kurucu ortağı David Vélez, kripto para birimlerinin popülaritesinin arttığını ve dönüştürücü tesirleri olabileceğini söylemiş oldu.

“Kripto para birimleri Latin ABD’da büyüyen bir trend. Piyasayı yakından takip ediyoruz ve bölgede dönüşüm potansiyeli olduğuna inanıyoruz” dedi.

Nubank, Latin ABD’daki en büyük fintech bankasıdır ve bir neobank olarak birçok yenilikçi ürün ve hizmet sunmaktadır. Birkaç şirkette etkinlik göstermektedir ve yatırımcıları içinde Sequoia Capital ve Berkshire Hathaway bulunmaktadır. Müşterilerin daha ilkin ETF’ler vesilesiyle kripto para birimlerine yatırım yapmalarına izin verdi.

Kripto para birimleri Latin ABD’da popülerdir. Bazı ülkeler kripto para birimlerinin var olmasına izin vermeye öbürlerinden daha açık, sadece daha çok banka istikrarlı bir halde kripto fikrine ısınıyor.

Nubank Bitcoin ve Ethereum ticareti, piyasa kanarken ortaya çıkıyor

Bankanın sonucu, piyasanın ciddi bir gerileme yaşamış olduğu bir zamanda geliyor. Bitcoin 27.000 doların altına düşerken Ethereum 1.800 dolar seviyesine düştü.

Sadece Bitcoin’in bu mühim ruhsal seviyenin altına düşmesinden daha fazlası, LUNA’nın ilişkili algoritmik stabilcoin UST ile beraber trajik bir düşüş yaşaması gerçeğidir. İkincisi, Luna Vakfı Muhafızlarının onu sürdürme çabalarına karşın, 1 dolarlık sabitleyicisinden büyük seviyede ayrıldı ve 0.30 dolara düştü. Luna’nın kurucu ortağı Do Kwon kısa süre ilkin ekosistemi tecrübe etmek ve kurtarmak için başka planlar deklare etti.

Herhangi bir piyasa yatırımcısı ve kripto ile ilgili ürün ve hizmetleri başlatan herhangi bir işletme için hoş bir vakit olmayacak. Avustralya, ilk bitcoin ETF’sini 12 Mayıs’ta piyasaya sürdü, tam da piyasa ciddi bir düşüş yaşarken.

mesuliyet reddi

Sitemizde yer edinen tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnız genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilerle ilgili yapacağı herhangi bir işlem kesinlikle kendi sorumluluğundadır.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası