Bitcoin ve Ethereum zayıflıyor ama Meksika ‘kripto kralını’ yasal ihale olarak kabul edecek mi?

0


Mütevazı olumsuzluk, dijital para birimi dünyasının çoğunda yankılandı ve ilk 100 değişen elden 88’i kırmızı renkteydi.

Kripto para birimleri, sessiz yedi gün sonunun arkasından Pazartesi sabahı düşmeye devam etti ve tüm gözler ülkenin Bitcoin’in yasal ihale haline gelmesi lehine oy verip vermeyeceğini görmek için Meksika’ya çevrildi.

Bitcoin %1,2 düşüşle 42,276 ABD dolarına gerilerken, piyasa değerine bakılırsa en yakın rakibi Ethereum %2,2 düşüşle 3,179 ABD dolarına geriledi.

Avatrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, “BTC fiyatı kademeli olarak düşüyor ve kısa vadede 40K ile 48K arasındaki bir konsolidasyon bölgesinde sıkışıp kaldı” dedi.

Meksikalı senatör Indira Kempis Perşembe günü Miami kripto konferansında yapmış olduğu açıklamada, ülkenin federal hükümetinin Bitcoin’i yasal bir para birimi yapmak için yasalar önereceğini ve bunun onu bunu yapmak için en mühim ülke haline getireceğini ve muhtemelen bir miktar pozitif fiyat ivmesini teşvik edeceğini söylemiş oldu.

Aslam şunları ekledi: “Miami’deki geçen haftaki büyük vaka, temellerin yalnızca iyileşmekte bulunduğunu ve giderek daha çok ülkenin kripto kralını yasal bir ihale olarak kabul etmeye hazır bulunduğunu açıkça ortaya koydu.

“Tüccarların görmek istediği şey, fiyatın 50 bin ABD doları fiyat seviyesinin üstüne çıkması, bundan dolayı bu bir tek bitcoin fiyatına daha çok ilgi getirecek.”

Ayrıca, mütevazi olumsuzluk, dijital para birimi dünyasının çoğunda yankılandı ve ilk 100 değişen elden 88’i kırmızı renkteydi.

Terra, Avalanche ve Near Protocol, sırasıyla %7.4, %4.6 ve %5.4 ile önde gelen kriptolar içinde en oldukça düşenler oldu.

Trendi alt eden en dikkate kıymet, sırasıyla %2,4 ve %6,1 yükselen ApeCoin ve STEPN oldu.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası