Bitcoin yılın ikinci yarısında çoğu büyük varlığı geçecek

Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, ekim ayının Bitcoin (BTC) için 2014’ten beri en iyi ay bulunduğunu ve averaj yüzde 20 getiri sağladığını söylerken, emtiaların tepe yapıyor şeklinde gözükmesinin de Bitcoin’in sonucunda dip seviyeye ulaşmış olduğu anlamına geliyor olabileceğini ekledi.
McGlone, 5 Ekim’de gösterilen Bloomberg Crypto Outlook raporunca, dünya genelinde artan faiz oranlarının çoğu varlığı baskılamasıyla beraber, Bitcoin’in emtialar ve Tesla şeklinde teknoloji hisselerine kıyasla avantajlı konumda bulunduğunu belirtti.
“Ekonomide dalgalar yön değiştirdiğinde; Bitcoin, Ethereum ve Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi’nin çoğu büyük varlığı geride bırakacak bir performans ortaya koyacağını göreceğiz.
McGlone, Bitcoin’in altın ve ham petrol şeklinde küresel emtiaların fiyat hareketini izleyen Bloomberg Emtia Endeksi’ne (BCOM) karşı tarihin en düşük dalgalanmasını gösterdiğine dikkat çekti. Bu da Bitcoin’in emtialara karşı dalgalanmaya artırabileceğini gösteriyor.
Bitcoin ve BCOM ve ikisinin 260 günlük dalgalanmaları. Kaynak: Bloomberg Crypto OutlookMcGlone, Bitcoin’in ikinci yarıda risksiz bir varlığa dönüşebileceğini de belirtti. Bitcoin, tarihsel olarak teknoloji hisseleriyle korelasyon göstermiş ve bu dalgalanması sebebiyle riskli bir varlık olarak görülmüştü. Bu da yatırımcıların BTC’yi riskten kaçınmak istediklerinde satmaya yönlendiriyor.
Kaiko Research verilerine gore, Bitcoin artık daha fazlaca “dijital altına” benzer davranmaya başlamış olabilir. Bitcoin’in altın ile korelasyonu, son bir yılın en yüksek düzeyini görmüş oldu.
Bitcoin’in altın ile korelasyonu. Kaynak: Kaiko

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası