Bitcoin’e bütün olarak sahip adres sayısı bir milyona yaklaşıyor

Bitcoin (BTC) ekosistemindeki minik adresler, piyasadaki düzeltmeye karşın BTC biriktirmeye devam ediyor.

Blockchain üstünde 1 BTC yada daha fazlasını bulunduran adres sayısı üstün dereceli düzeye ulaştı. Blockchain çözümleme şirketi Glassnode’a gore, minimum 1 BTC bulunduran cüzdan sayısı 950 bini görmüş oldu.

1 BTC yada daha fazlasını bulunduran Bitcoin adreslerinin sayısı kasımdan beri artıyor. Kaynak: Glassnode

Bitcoin podcast sunucusu Jake Woodhouse, Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada “Deneyimsiz kişiler için bir şeyin kıymetini fiyatı yansıtıyor. Oysa fiyat hareketi kıymet ile karıştırılmamalı. Bitoin piyasasındaki en güncel veriler de bu kıymeti yansıtıyor” diye belirtti. Woodhouse, şöyleki ekledi:

“Dünya genelinde basit insanoğlu Bitcoin’i silip süpürüyor, şu sebeple bunu kıymeti olması gerekenden epey düşük olan bir varlığı biriktirme fırsatı olarak görüyorlar. İnsanlar ise fiyat çökünce varlığın kıymeti yok sanıyorlar. Ana akım medya ‘Bitcoin öldü’ diye bağırıyor. Öldü mü hakkaten? Bir çok şahıs buna katılmıyor.”

Bu trend, borsalardan Bitcoin ve kripto çıkışına da uyuyor. Woodhouse’a gore basit Bitcoin yatırımcıları, fiyatın 20 bin doların altını görmüş olduğu bir dönemde kripto paraya daha büyük bir bağlılık gösteriyorlar.

Woodhouse, gizleme mevzusuna da değiniyor: “Kendi kendine saklamada tutulan BTC’lerin ne kadarı bir daha asla hareket ettirilmeyecek? Bence büyük çoğunluğu.”

Borsaların Bitcoin rezervi azalmayı sürdürüyor. Kaynak: Glassnode

Glassnode verilerine gore, borsalardaki Bitcoin rezervi yıl başından beri azalmaya devam ediyor. Borsalar, ocak ayında toplam Bitcoin arzının neredeyse yüzde 15’ine ev sahipliği yapıyordu. Kasım itibarıyla bu oran yüzde 11’e geriledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası