Bitpanda, İrlanda’da hizmet vermeye başladı

Avusturya merkezli kripto tecim platformu Bitpanda, dijital varlıklara yönelik artan talebi karşılamak için hizmetlerini İrlanda’da da kullanıma sunduğunu duyurdu. Platformun İrlanda’daki hizmetlerinin Rob Cumiskey tarafınca yönetileceği ifade edildi. Cumiskey, Bitpanda’nın İrlanda’daki faaliyetlerden ve pazarlamadan görevli başkanı olarak göreve başladı.  

Aktarılan detaylara nazaran; Cumiskey, daha ilkin yatırım şirketi MyWallSt’te de pazarlama müdürü olarak vazife aldı. Hailo’nun EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde büyümeden görevli başkanı olarak da vazife icra eden Cumiskey, Google ve Workhuman’da da çeşitli rollerde çalıştı.  

Bitpanda’nın güncel olarak 4 milyondan fazla müşterisi bulunuyor

Bitpanda ise geçen senenin mart ayında meydana gelen bir yatırım turunda 1,2 milyar dolar değerlemeyle 170 milyon dolar yatırım alarak “Unicorn” statüsü kazanmıştır ve Avusturya’da bu statüyü kazanan ilk girişim şirketi oldu. Bu gelişmeden yalnızca birkaç ay sonrasında şirket, 263 milyon dolar daha yatırım alarak değerlemesini 4,1 milyar dolara çıkardı.  

Platform, 2014 senesinde Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer tarafınca Viyana’da kuruldu. 730’dan fazla çalışanı ve 4 milyon müşterisi ile şirket, Avrupa’nın en başarıya ulaşmış ‘fintech (finans teknolojisi)’ girişimlerinden biri olarak görülüyor. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası